Dzisiaj postanowiłam przygotować jogurtowe placki w nowej odsłonie i zamiast truskawek dodałam do nich słodką nektarynkę. Placuszki wyszły idealnie miękkie i rozpływają się w ustach, przez co nadają się dla niemowląt już na początku rozszerzania diety.

Posiłki dla córki staram się przygotowywać z ekologicznych warzyw i owoców. W tym miesiącu bez problemu udaje mi się kupić ekologiczne nektarynki, dlatego podobnie jak truskawki, które są równie łatwo dostępne w czerwcu, często lądują na talerzu mojej córki.
Tutaj znajdziesz przepis na jogurtowe placki z truskawkami.
Nektarynki podobnie jak marchewki mają w składzie beta-karoten, który doskonale wpływa na koloryt naszej skóry, nadaje cerze blask oraz chroni ją przed słońcem.
Podobnie jak brzoskwinie są bogate w błonnik, który powinien znajdować się w diecie naszych dzieci podczas rozszerzania diety, ponieważ reguluje procesy trawienne i ułatwia wypróżnianie.
Jogurtowe placki z nektarynką dla niemowląt
Przeznaczenie:
Placki nadają się dla dzieci po 7 miesiącu, które mają wprowadzone do diety jajko oraz jogurt naturalny.
Składniki:
- 2 łyżeczki mąki kukurydzianej
- 1 łyżeczka mąki pszennej pełnoziarnistej
- 1 jajko
- 4 łyżeczki jogurtu naturalnego
- 1 łyżeczka masła klarowanego
- szczypta cynamonu
- 1 nektarynka
Przygotowanie:
- Jajko zmieszaj z jogurtem, dodaj obie mąki, następnie wszystko dokładnie wymieszaj. Do ciasta na placki dodaj szczyptę cynamonu. Nektarynkę obierz ze skórki, pokrój drobno i dodaj do ciasta
- Patelnie rozgrzej i posmaruj dokładnie masłem klarowanym. Nakładaj ciasto łyżką stołową na patelnię. Jedna łyżka stołowa to jeden placek. Smaż placki po 3 minuty z każdej strony.
Chyba wypróbuję! Aż zrobiłam się głodna. .
uwielbiam jogurtowe placki ale z nektarynką jeszcze nie jadłam
Świetny przepis – zapisuję i sama chętnie skorzystam : )
Czym można zastąpić mąkę kukurydziana w tym przepisie?
Oczywiście, może Pani użyć innej mąki. Ja nie używam w kuchni mąki pszennej i zastępuję ją kukurydzianą. Jeśli Pani jej używa bez problemu można dodać np. mąkę pszenną pełnoziarnistą czy zwykłą mąkę pszenną, której nie polecam. Można dodać również mąkę owsianą czy np. kasztanową 🙂