Jadłospis dla 13 i 14 miesięcznego dziecka

Jadłospis 13 i 14-miesięcznego dziecka składał się już z 5 stałych posiłków. Z diety córki wyeliminowałam całkowicie mleko następne tzw. 2, które nie jest dostosowane do potrzeb dzieci powyżej roku. Córka w tym okresie piła w małej ilości mleko modyfikowane typu junior. Wypija 100 ml mleka przed snem i około 100 ml mleka w nocy. Powoli starałam się, całkowicie wyeliminować mleko modyfikowane z diety córki, ponieważ podawanie mleka modyfikowanego u dzieci powyżej roku nie jest konieczne.

Jadłospis dla 13 i 14 miesięcznego dziecka

Do picia w trakcie posiłków i między posiłkami córka dostawała tylko wodę, podaną w kubku ze słomką lub otwartym kubeczku. Piła wodę przegotowaną, źródlaną i od czasu do czasu mineralną. W tym okresie nie podawałam córce do picia soków owocowych. Co drugi dzień córka wypija kubeczek ekologicznego soku z buraka, jako dodatek do kolacji lub podwieczorku.

Jadłospis dla 13 i 14 miesięcznego dziecka

8:00 – Śniadanie:

Na śniadanie córka zjada zazwyczaj:

Córka po skończeniu roku nie piła już mleka na śniadanie. Na śniadanie córka zjadała podobnie jak teraz w wieku dwóch lat owsiankę, jajko lub jaglankę. Córka nie za chętnie zjada warzywa dodane do jajecznicy lub jajka na miękko tj. pomidory, czy rzodkiewki. Od czasu do czasu udaje mi się zachęcić ją do zjedzenia zwykłego lub kiszonego ogórka. Córka zjadała jednak więcej warzyw w drugiej połowie dnia, dlatego nie jest to dla mnie problem.

11:00 – Drugie śniadanie:

Na drugie śniadanie serwowałam córce zazwyczaj to samo co, kiedy córka miała rok czy 11 miesięcy czyli:

14:00 – Obiad:

Córka, od kiedy skończyła rok, na obiad zjada to samo co my. Córka tak świetnie radziła sobie z gryzieniem, że przestałam kroić dla niej drobno makaron czy obierać ziemniaczki ze skórki. Jedyne co nadal robiłam, to podawałam córce pierś z kurczaka lub indyka zawsze w formie pulpetów.

Na obiad córka najczęściej zjadała:

16:00 – Podwieczorek:

Kiedy moja córka skończyła 13 miesięcy podwieczorek to nadal mała przekąska, bardziej deser, podawana mniej więcej 1,5 godziny po posiłku, która pozwalała mojej córce wytrwać bez wilczego głodu do kolacji. Na podwieczorek, córka zjadała zazwyczaj zdrowe słodycze, lub przeciery owocowe.

Na podwieczorek córka najczęściej w tym okresie zjadała:

18:40 – Kolacja:

Córka w tym okresie zjadała stałą kolację mniej więcej 30 minut przed kąpielą. Przed snem około godziny 19.30 córka dodatkowo wypijała zawsze z butelki 100 ml mleka modyfikowanego typu junior.

Na kolację córka w tym okresie zjadała:

Karmienia nocne:

Kiedy córka miała 13 i 14 miesięcy budziła się w nocy na mleko raz lub czasem wcale. Zawsze podawałam jej tylko 2 miarki mleka modyfikowanego typu junior rozpuszczonego w 100 ml wody. Troszkę córkę oszukiwałam i dodawałam więcej wody, tak żeby córka miała wrażenie, że napoju jest więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *