Moja córka zdecydowanie preferuje kolację na słodko, a od pewnego czasu, mogłaby jeść głównie różnego rodzaju kluski. Robiłam już bezglutenowe kopytka, kluski kładzione, a teraz przyszła pora na kluski śląskie z kaszy jaglanej, które moja córka zjada zazwyczaj w wersji na słodko z dodatkiem cynamonu i syropu klonowego. Te jaglane kluski śląskie smakują również wyśmienicie z mięsnym gulaszem i sprawdzą się idealnie dla osób, które nie przepadają za kaszą jaglaną, ponieważ jej smak jest w kluskach praktycznie niewyczuwalny. Te kluski jaglane jak śląskie są idealne również dla niemowląt już na początku rozszerzania diety.

Kluski jaglane dla niemowląt (jak śląskie)
Przeznaczenie:
Kluski śląskie mojego przepisu nadają się dla dzieci już na początku rozszerzania diety. Sprawdzą się idealnie dla dzieci karmionych metodą BLW oraz tych karmionych łyżeczką.
Składniki:
- 200 g ugotowanej wcześniej kaszy jaglanej
- 1 łyżka mąki kukurydzianej
- 3 łyżki mąki ziemniaczanej + 1 łyżka do podsypania lub więcej, jeśli potrzeba
- 1 jajko
Przygotowanie:
- Do naczynia blendera włóż ugotowaną wcześniej kaszę jaglaną i jajko, następnie zmiksuj wszystko na jednolitą masę. Zazwyczaj gotuje trochę więcej kaszy jaglanej, kiedy przygotowuje ją jako dodatek do obiadu. Później z reszty kaszy, którą odłożę, wieczorem przygotowuje kluseczki z kaszy jaglanej na słodko.
- Przełóż zmiksowane jajko i kaszę do miski, dodaj obie mąki i wszystko dokładnie wymieszaj ręką, do połączenia się składników.
- Z ciasta formuj małe kuleczki i w środku rób dziurką palcem wskazującym.
- Kluseczki wrzucaj do wrzącej wody i gotuj 3 minuty od wypłynięcia.
- Odsączone z wody kluseczki posyp cynamonem cejloński i polej odrobiną rozpuszczonego masła klarowanego i syropu klonowego.
- Takie kluseczki będą również świetnie smakować na wytrawnie, jako dodatek do obiadu.

Jeśli podoba Ci się mój przepis na kluski jaglane dla niemowląt (jak śląskie) …
Jeśli podobał Ci się mój przepis, koniecznie zajrzyj na mój profil @mamprzepis_pl, który prowadzę na Instagramie. Codziennie dziele się tam moimi propozycjami potraw dla niemowląt i dzieci!
Masa wyszła zbyt rzadka, więc trzeba było dodać łyżeczkę mąki ziemniaczanej więcej.
Dziecko miało odruch wymiotny przy jedzeniu, więc przepis nie dla nas.
W zależności od ilości wody, która zbierze się w kaszy może się okazać, że masa potrzebuję odpowiednio mniejszą lub większą ilość mąki.
Moja córka, kiedy była niemowlakiem miała odruch wymiotny na pierogi leniwe i nadal nie jest największą fanką twarogu, ale pierogi od czasu do czasu zjada ze smakiem 🙂