Bezglutenowe pierogi leniwe z serem

W przeszłości zajadałam się pierogami leniwymi, ale prawie od dwóch lat ich nie jadłam, ponieważ moja córka za nimi mówiąc delikatnie, po prostu nie przepadała. Pierogi leniwie nie posmakowały mojej córce do tego stopnia, że, po ich spróbowaniu wpadła w histerię i resztki pieroga próbowała strzepać ręką z języka. Od tamtej pory stwierdziłam, że nigdy więcej nie podam jej pierogów leniwych. Jednak kobieta zmienną jest i któregoś dnia przygotowując dla córki kolację, postanowiłam jednak zaryzykować i przygotować dla niej pierogi leniwe, które moim zdaniem idealnie nadają się dla dzieci na zimową kolację. Miałam w domu akurat ekologiczny ser biały i to właśnie z niego postanowiłam przygotować bezglutenowe pierogi leniwe z serem, które bardzo Wam polecam.

Bezglutenowe pierogi leniwe z serem

Pierogi podałam córce z rozpuszczonym masłem klarowanym, cynamonem cejlońskim i odrobiną syropu klonowego.
Tym razem ku mojemu zdziwieniu posmakowały córce i na stałe zagoszczą w naszym jesienno-zimowym kolacyjnym jadłospisie.

Jeśli macie w domu dynię świeżą lub mrożoną, polecam Wam również przepis na pierogi leniwe z dynią i z serem. Przepis znajdziecie tutaj.

Bezglutenowe pierogi leniwe z serem

Przeznaczenie:

Kluski leniwe z serem nadają się dla dzieci już po 7 miesiącu życia. Wszystkie składniki, które zostały użyte do ich wykonania, nadają się dla niemowlaka. Jeśli planujesz podać pierogi leniwe niemowlakowi, nie polewaj ich żadną substancją słodzącą. Podaj je same lub polane odrobiną rozpuszczonego masła klarowanego. Kluseczki leniwe sprawdzą się idealnie dla dzieci karmionych metodą BLW.

Składniki:

  • 200 g tłustego lub półtłustego białego sera
  • 50 g mąki kukurydzianej
  • 50 g mąki ziemniaczanej
  • 1 jajko

Przygotowanie:

  1. Ser rozgnieć dokładnie widelcem, dodaj jajko, sól (niemowląt pomiń) oraz dwa rodzaje mąk. Zostaw sobie łyżkę mąki, żeby potem posypać stolnicę. Z ciasta ulep wałeczki i krój je na małe kluseczki.
  2. Leniwe wrzucaj na wrzątek i gotuj do wypłynięcia. Kiedy wypłyną, gotuj je jeszcze przez 3 minut.
  3. Niemowlakowi możesz podać same pierogi leniwe. Starszemu dziecku kluski leniwe możesz oblać rozpuszczonym masłem klarowanym wymieszanym z syropem klonowym i cynamonem cejlońskim.

Jeśli podoba Ci się mój przepis na pierogi leniwe z serem i dynią …

Jeśli podobał Ci się mój przepis na bezglutenowe kluski leniwe, koniecznie zajrzyj na mój profil @mamprzepis_pl, który prowadzę na Instagramie. Codziennie dziele się tam moimi propozycjami potraw dla niemowląt i dzieci!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *