Zabawy Wielkanocne dla małego dziecka


Córka podczas tegorocznej Wielkanocy będzie miała prawie dwa lata. W związku z tym postanowiłam, że to już czas, aby wprowadzić nowe tradycje Wielkanocne. Zabawy Wielkanocne dla małego dziecka, które całą naszą rodziną będziemy celebrować co roku. Wcześniej, kiedy córki nie było na świecie, Święta Wielkanocne nie wyróżniały się niczym nadzwyczajnym. Święta Bożego Narodzenia były u nas w domu dużo bardziej uroczyście obchodzone.

Zabawy Wielkanocne dla małego dziecka

Wprowadzając nowe zabawy Wielkanocne dla małego dziecka, musimy pamiętać, że proponowane atrakcję muszą być dostosowane do aktualnego wieku dziecku. Tak, aby mogło ono w pełni zaangażować się w proponowaną przez nas aktywność.

Zabawy Wielkanocne dla małego dziecka – nasze nowe tradycje


Szukanie jajek Wielkanocnych

Zdecydowałam, że pierwszą atrakcją, którą wprowadzę do naszego repertuaru Wielkanocnego, będzie szukanie jajek Wielkanocnych. Jest to świetna zabawa dla dzieci w różnym wieku. Zabawa z roku na rok może stawać się coraz bardziej skomplikowana. Kiedy dziecko ma rok, możemy porozkładać jajka w pokoju, w którym bawi się dziecko, kiedy ma dwa lata, pochować po całym domu lub na dworze przed domem, kiedy ma 5 lat pojechać, szukać jajek do lasu, a kiedy dziecko ma 7 lat urządzić prawdziwe podchody ze wskazówkami i ukrytymi liścikami.

Mały podarunek od króliczka Wielkanocnego

W zamian za koszyczek jajek, córka będzie otrzymywać od króliczka Wielkanocnego drobny prezent. W tym roku będzie to zestaw do piaskownicy, kolorowanki z naklejkami oraz kreatywny zestaw Wielkanocny z modeliną. Wybierając prezent, kierowałam się aktualnymi zainteresowaniami mojej córki. Pisałam o tym tutaj, jak ważne jest, aby dostosować zabawki, które dajemy dziecku w prezencie do jego obecnych zainteresowań.

Zwykła tania zabawka jest w stanie bardziej ucieszyć nasze dziecko, jeśli jest dostosowana do jego potrzeb niż droga zabawka, która jest dla dziecka za łatwa, lub poziomem trudności przerasta jego umiejętności. W związku z tym, że moja córka uwielbia teraz, lepić z modeliny, naklejać naklejki, bawić się w piasku oraz układać puzzle, zdecydowałam się na takie, a nie inne prezenty. Puzzle wielkanocnych jeszcze nie udało mi się upolować, jeśli jednak jakieś znajdę, na pewno je dokupię.

Zależy mi, aby Wielkanocne prezenty były drobnymi upominkami, nie kosztowały zbyt dużo i stanowiły tylko część zabawy. W ciągu roku dzieci są obdarowywane tak wiele razy. Czy to z okazji urodzin, Dnia Dziecka czy Bożego Narodzenia, że nie chcę, aby i te Święta kojarzyły się córce tylko z prezentami. Wolę, aby Święta Wielkanocne kojarzyły jej się z fajną kreatywną zabawą z bliskimi.

Kreatywna Wielkanoc – zdobienie pisanek i robienie ozdób wielkanocnych

Tworzenie ozdób Wielkanocnych to również świetna aktywność, którą podobnie jak zbieranie jajek Wielkanocnych, możemy dostosować do wieku i umiejętności naszego dziecka. Co roku ozdoby, które wykonuje dziecko, mogą być coraz bardziej skomplikowane. Podczas Wielkanocy możemy zdobić jajka na wiele sposobów, robić wydmuszki, dekorować mazurki czy babki Wielkanocne. Możemy również tworzyć ozdoby Wielkanocne tj. baranki, zajączki czy kurczaczki.

W tym roku zadaniem mojej córki będzie udekorowanie jajek Wielkanocnych. W tym celu zakupiłam barwniki do jaj, naklejki oraz farbki ze wzorami do odrysowania. Dodatkowo córka w prezencie otrzyma Wielkanocny zestaw z modeliną i razem z tatą ulepi kurczaczka i zajączka Wielkanocnego.

Podsumowując:

Starałam się, aby zadania, które powierzę córce, były dostosowane do jej możliwości, tak żeby chętnie uczestniczyła w zabawach Wielkanocnych. Czy udało mi się trafić dopiero się przekonamy 😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *