Zabawki dla 15 i 16 miesięcznego dziecka

Dzisiaj przyszła pora, aby zaprezentować nasze zabawki dla 15 i 16 miesięcznego dziecka. Twoje dziecka rozwija się w bardzo szybkim tempie. Z miesiąca na miesiąc nabywa nowe umiejętności. W związku z tym zabawki, które do tej pory były dla niego fascynujące zaczynają dziecko nudzić. Coś co na początku było dla dziecka ogromnym wyzwaniem, na przykład nałożenie krążków na kijek przestało sprawić mu trudność. Aby nasze dziecko mogło się odpowiednio rozwijać naszym obowiązkiem jest zadbanie o dostosowaną do wieku i przede wszystkim możliwość stymulacje zewnętrzną. Jednym ze sposób stymulacji dziecka w domu jest korzystanie z odpowiednich zabawek edukacyjnych i wymienianie ich na nowe kiedy zauważymy, że dziecko zaczęło się przy nich nudzić.

zabawki dla 15 i 16 miesięcznego dziecka

1.Zabawki dla 15 i 16 miesięcznego dziecka –sortery

zabawki dla 15 i 16 miesięcznego dziecka

Sortery to idealna zabawka dla dziecka w wieku 15 miesięcy. Roczne dziecko może jeszcze nie załapać o co w tym chodzi, dla półtorarocznego dziecka mało skomplikowany sorter może okazać się nudny. W chwili obecnej sorter to jedna z ulubionych zabawek mojej córki. Mamy w domu prosty plastikowy sorter Fisher price, oraz bardziej skomplikowany sorter z większą ilością elementów oraz kluczykami do otwierania drzwi, który według producenta przeznaczony jest dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Córka uwielbia się nimi bawić i jest z siebie bardzo dumna jeśli uda jej się trafić klockiem w odpowiednie miejsce.

2. Zabawki dla 15 i 16 miesięcznego dziecka – książeczki

Córka niezmiennie od kiedy skończyła rok uwielbia oglądać książeczki. Kiedy miała rok najbardziej lubiła wskazywać palcem różne rzeczy w książeczce i słuchać jak mama i tata nazywają poszczególne elementy. Teraz kiedy ma 15 miesięcy fascynują ją książki, które są trochę bardziej złożone i na jednej stronie można znaleźć wiele różnych rzeczy. Bardzo szybko uczy się rozpoznawać różne rzeczy w książeczce i uwielbia kiedy proszę ją o wskazanie jakiegoś elementu w książce. W chwili obecnej mimo, że mamy w domu wiele książeczek jej ulubione książki to te wszystkie z serii Pucio. Książki są super ponieważ w każdej nowej książeczce z serii oprócz nowych słów znajdziemy dobrze znane dziecku postacie, które dziecko zna z pozostałych książeczek.

3. Zabawki dla 15 i 16 miesięcznego dziecka – puzzle

Drewniane puzzle córka dostała od dziadków kiedy miała rok. Wtedy nie potrafiła jeszcze z nich korzystać ponieważ były dla niej zbyt skomplikowane. Drewniane puzzle są w założeniu bardzo podobne do sortera. Zadaniem dziecka jest dopasowanie elementu w odpowiednie miejsce. Teraz kiedy córka załapała jak funkcjonuje sorter wie już jak należy dopasowywać elementy drewnianych puzzle. Oczywiście nie zawsze jej to wychodzi, ale próby wpasowania elementu zajmują ja na trochę.

Kiedy córka miała rok lubiła bawić się kartonowymi puzzlami CzuCzu przeznaczonymi dla dzieci od roku. Teraz kiedy jest starsza dostała nowe puzzle CzuCzu dla dzieci powyżej 15 miesiąca. To dwuelementowe puzzle wykonane z solidnego kartonu. Okrągły element  jest duży więc łatwo go dopasować dziecku. Zadaniem dziecka jest dopasowanie w pary tych samych zwierzątek np. króliczek do króliczka czy ślimaczek do ślimaczka. Córka od razu kiedy tylko otworzyła puzzle załapała o co w nich chodzi. Dlatego można spróbować zaproponować tą zabawkę również młodszemu dziecku. Zabawka jest niedroga i potrafi zająć dziecko na dłużej.

4.Zabawki dla 15 i 16 miesięcznego dziecka -klocki

zabawki dla 15 i 16 miesięcznego dziecka

O klockach nie trzeba dużo się rozpisywać, nie ma dziecka, które nie lubiłoby się nimi bawić. W domu mamy klocki Fisher price, duże plastikowe klocki oraz klocki silikonowe, a w planach mamy zakupienie klocków lego duplo. Jako pierwsze klocki super sprawdziły się u nas klocki Fisher price. Córka ma 3 duże zestawy chętnie się nimi bawi i bardzo sprawnie radzi sobie z budowaniem.  

5. Zabawki dla 15 i 16 miesięcznego dziecka-zabawkowy odkurzacz

Córka wchodzi właśnie w etap naśladownictwa. Chce robić wszystko to co ja i mąż. Pomaga w miarę swoich możliwości wywieszać pranie, wyciągać naczynia ze zmywarki 😊 i  odkurzać. W związku z tym dziadkowie kupili jej zabawkowy odkurzacz, który sprawdza się u nas super i imituje dźwięk prawdziwego odkurzacza. Razem z córką odkurzamy całe mieszkanie. Dzięki odkurzaczowi ja mogę w spokoju odkurzyć, a córka ma wielką zabawę.

1 thought on “Zabawki dla 15 i 16 miesięcznego dziecka”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *