„Dotknij Sztuki” – wystawa dla dzieci w muzeum

W ostatni weekend wraz z mężem i roczną córką wybraliśmy się do Parku Ujazdowskiego. Kiedy znudziło nam się spacerowanie po parku. Córka od kiedy potrafi chodzić nie za bardzo lubi podróże w wózku. W pierwszym kroku postanowiliśmy odwiedzić nowo otwarty plac zabaw. Naszym kolejnym krokiem była wizyta na wystawie „Dotknij Sztuki” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Zapraszam na relacje.

dotknij sztuki

Nowo otwarty plac zabaw w Parku Ujazdowskim

Zdawałam sobie sprawę, że na placu zabaw będzie dużo dzieci, ale do głowy mi nie przyszło, że będzie ich aż tyle. Musieliśmy szybko opuścić park ponieważ za nic w świecie nie wypuściłabym tam swojej 13 miesięcznej córki z obawy przed stratowaniem.

Mimo, że plac podzielony jest na 4 strefy wiekowe starsze dzieci i tak biegają po strefie dla dzieci w wieku 1-4. Atrakcje dla dzieci starszych są naprawdę fajne i jeśli rodzice wybiorą się do parku w tygodniu kiedy park będzie mniej oblegany dzieci mogą tam się świetnie bawić.

Uważam, że część dla dzieci 1-4 jest słabo rozwinięta. Na naszym osiedlowym placu zabaw córka ma więcej atrakcji niż na placu zabaw, który miał być naprawdę unikatowy.

Nie udało mi się wykonać żadnych zdjęć, ponieważ nie chciałam fotografować cudzych dzieci, które były wszędzie.

Podsumowując jeśli masz roczne dziecko ten plac zabaw mimo, że teoretycznie ma atrakcje przeznaczone dla małych dzieci nie jest dla Ciebie.

Wystawa „Dotknij Sztuki” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Żeby nie psuć niedzielnego wypadu postanowiliśmy wybrać się do Zamku Ujazdowskiego, który znajduję się niedaleko placu zabaw w parku ujazdowskim. W Zamku znajduje Muzeum Sztuki Nowoczesnej w którym dostępna jest bezpłatna wystawa dla dzieci „Dotknij Sztuki”.

dotknij sztuki

Wystawę można oglądać od wtorku do niedzieli do 20 października 2019 roku.

Poniżej zamieszczam link do strony na temat wystawy na której można znaleźć więcej informacji oraz zdjęć:

https://u-jazdowski.pl/program/wystawy/dotknij-sztuki

dotknij sztuki

Wizyta w muzeum była bardzo udana. Córka była zachwycona eksponatami, które mogła do woli dotykać i bawić się nimi.

Dodatkowo ze względu na wystawę, która jest skierowana do dzieci muzeum postarało się jak tylko może aby dostosować się do rodzin z dziećmi. Mimo, że wystawa znajduje się na pierwszym piętrze można tam skorzystać z windy, która co prawda jest windą dla personelu, ale została udostępniona rodzicom z dziećmi, którzy bardzo często mają ze sobą wózki. W muzeum dostępny jest również pokój da matki z dzieckiem z przewijakiem i fotelem do karmienia. Cały obiekt jest klimatyzowany i przede wszystkim w przeciwieństwie do placu zabaw w parku ujazdowskim wystawa nie jest przeładowany ilością dzieci.

Serdecznie polecam wystawę. Naprawdę warto ją odwiedzić!

dotknij sztuki

4 thoughts on “„Dotknij Sztuki” – wystawa dla dzieci w muzeum”

    1. Rzeczywiście szkoda. Dziecko dzięki obcowaniu ze sztuką, zdecydowanie lepiej się rozwija. Dlatego władzę małych miast powinny wspierać rozwój swoich małych mieszkańców. Tym bardziej, że naprawdę dużo nie trzeba. Wystawa składała się głównie z rzeczy codziennego użytku, które są tanie i łatwo dostępne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *