Wegańskie lody kokosowe bez cukru dla dzieci

Nasze polskie Lato od pewnego czasu jest naprawdę gorące. A nic nie sprawdza się lepiej na upały niż pyszne i zimne lody. Wczoraj zaserwowałam córce i mężowi wegańskie lody kokosowe bez cukru słodzone daktylami z dodatkiem tartej gorzkiej czekolady. Lody są zdrowe, robi się je ekspresowo i jedyne, o czym musimy pamiętać to przygotowanie ich odpowiednio szybciej, aby miały czas się zamrozić.

Wegańskie lody kokosowe bez cukru dla dzieci

Wspominałam już w innym poście, że raczej unikam kupowania córce lodów, ponieważ boję się, że przy takich wahaniach temperatura córka nabawi się zapalenia gardła. Żeby jedzenie lodów było bezpieczne trzeba zjadać je powoli, co w przypadku małych dzieci jest często niemożliwe. Zdarza mi się jednak czasem podawać córce domowe lody w domu. Kiedy serwuje córce lody w domu staram się podawać je bardziej rozmrożone, żeby nie były takie zimne.

Wegańskie lody kokosowe bez cukru dla dzieci

Przeznaczenie:

Lody składają się tylko z mleczka kokosowego, suszonych daktyli i wiórków kokosowych, więc mogą być podawane dziecku już po 7 miesiącu. Sama jednak podałam lody po raz pierwszy córce, kiedy miała 1,5 roku i to w niewielkiej ilości.

Składniki:

  • 7 suszonych daktyli
  • 1 puszkę mleczka koksowego (o zwartości kokosa minimum 75%)
  • 2 łyżki wiórków koksowych

Przygotowanie:

  1. Daktyle mocz w gorącej wodzie około 20 minut, po tym czasie odlej z nich wodę.
  2. Do małego rondelka wlej mleczko kokosowe, dodaj namoczone wcześniej daktyle i wiórki kokosowe. Następnie podgrzewaj przez około 5 minut.
  3. Po tym czasie zblenduj wszystko dokładnie, tak żeby nie można było znaleźć w masie kawałków daktyli.
  4. Masa, która wyjdzie, będzie bardzo płynna, ale to nic, w lodówce zgęstnieje. Przelej masę na lody do plastikowego pojemnika i włóż do lodówki na około 30 minut, żeby masa wystygła i trochę zgęstniała.
  5. Po tym czasie lody włóż do zamrażalnika na 4 godziny.
  6. Lody podawaj same lub z dodatkiem mielonych orzechów np. migdałów i tartą gorzką czekoladą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *