Sposoby na książki dla dzieci – jak je przechowywać

Książki w pokoju mojej córki to jeden z ważniejszych elementów wystroju. Od kiedy w naszym domu pojawiła się pierwsza książka dla dziecka, z dnia na dzień przybywało ich coraz więcej. Na początku nie było ich za wiele, w związku z tym do ich przechowywania wystarczał mi jeden materiałowy koszyk, w którym wcześniej przechowywałam akcesoria pielęgnacyjne dla córki. Z czasem zaczęło być ich tak dużo, że musiałam znaleźć miejsca na książki dla dzieci, które będą estetyczne i łatwo dostępne dla córki.

Sposoby na książki dla dzieci - jak je przechowywać

Zależało mi, aby córka podobnie jak po zabawki, mogła samodzielnie sięgać po książki i decydować, którą pozycję ma aktualnie ochotę poczytać. W związku z tym większość książek córki musiała znaleźć się na jej wysokości.

Pokój córki ma tylko 9 m2, a ilość rzeczy do przechowywania jest naprawdę duża, w związku z tym nie udało mi się znaleźć jednego miejsca, w którym przechowuje książki córki. Staram się przechowywać książki dla dzieci we wszystkich możliwych zakamarkach i miejscach, które zostały niewykorzystane.

Moje sposoby na książki dla dzieci w pokoju córki:

Niski parapet

Sposoby na książki dla dzieci - jak je przechowywać

Parapet w pokoju córki znajduje się na jej wysokości, dzięki czemu córka może bez problemu sięgać po rzeczy, które się na nim znajdują. Do tej pory parapet był dla mnie idealnym miejscem na kwiaty. Jednak ze względu na jego wysokość, musiałam z nich zrezygnować. Nie byłoby to zbyt praktyczne rozwiązanie w pokoju małego dziecka. Parapet sprawdza się za to idealnie jako miejsce do przechowywanie książek.

Stojak na książki dla dzieci – drewniana skrzynka

Sposoby na książki dla dzieci - jak je przechowywać

Drewniane skrzynki kupiłam jakiś czas temu do przechowywania kredek i pisaków córki. Przypadkiem okazało się, że sprawdzają się również bardzo dobrze jako stojak na książki dla dziecka. Stawiam je na parapecie lub podłodze, we wszystkich w miejscach, w których nie mogę postawić już nic innego. Drewniane skrzynki oprócz tego, że świetnie nadają się do przechowywania książek, bardzo ładnie komponują się w pokoju córki i są niedrogie.

Drewniana półka na książki dla dzieci

Drewniana półka na książki to idealne rozwiązaniem do przechowywania książek w pokoju dziecka. Książki stoją na nich okładką do przodu, w związku z tym dziecko ma świetny dostęp do książek. Półki są wąskie, dzięki czemu można powiesić je w miejscach, w których nie zmieściłyby się zwykłe półki. U nas sprawdzają się idealnie powieszone obok drzwi wejściowych do pokoju córki. Dzięki nim udało mi się zagospodarować część ściany, na której nie mogłabym już nic postawiać. Nasze półki na książki pochodzą ze sklepu aduu.pl, są bardzo ładne, dobrze wykonane i pachną drewnem. Jedyną wadą półek jest chyba tylko to, że nie mieści się na nich dużo książek, ale i tak, gdybym tylko mogła, porozwieszałbym je, gdzie się tylko da. W przyszłości planuje powiesić jeszcze jedną nad łóżeczkiem córki. Córka sięga po książki głównie z tych półek, dlatego często wymieniam ekspozycje, która się na nich znajdują.

Zwykła półka na książki bez dostępu dla córki

W pokoju córki znajdują się również zwykłe książki z papierowymi stronami, które można łatwo pognieść i zniszczyć. Takie książki na razie znajdują się na zwykłej półce ściennej powieszonej poza zasięgiem mojej córki. Dzięki temu mam pewność, że córka nie zniszczy tych książek, za nim do nich dorośnie. Oczywiście, jeśli tylko ma ochotę pooglądać, książkę z tej półki, robimy to wspólnie 😊

1 thought on “Sposoby na książki dla dzieci – jak je przechowywać”

  1. u mnie niestety takie sposoby się nie sprawdzą, mamy za dużo książek, a moje maluchy ciągle chcą czytać coś nowego, co akurat leży na samym spodzie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *