Rozgrzewająca owsianka z cynamonem i miodem dla dzieci

Płatki owsiane razem z córką i mężem zjadamy bardzo często na śniadanie lub drugie śniadanie. Jeśli miałaby wybrać produkt numer jeden w naszej kuchni. którego zawsze musimy mieć zapas byłyby to właśnie płatki owsiane. Nasze ulubione to płatki owsiane z czekoladą i wiórkami kokosowymi. Moja córka mogłaby je jeść cały czas i nigdy jej się nie nudzą. Ostatnio postanowiłam trochę urozmaicić to danie i znaleźć kolejny przepis na płatki owsiane dla dzieci, który na stałe zagości w jadłospisie mojej córeczki. W związku z tym, ze pogoda sprzyja przeziębieniom postanowiłam przygotować rozgrzewająca owsianka z cynamonem i miodem, które wzmocnią odporność mojego dziecka.

Rozgrzewająca owsianka z cynamonem i miodem

Do owsianki warto dodać prawdziwy cynamon cejloński dostępny w ekologiczny sklepach, który ma dużo lepszy korzenny smak oraz zdecydowanie więcej wartości zdrowotnych niż zwykły cynamon chiński dostępny w sklepach. Cynamon cejloński jest droższy, ale dodaje się go do dań tak niewiele, ze nasz portfel nie odczuje zmiany, a organizm dziecka na pewno tak. Cynamon cejloński w porównaniu do cynamonu chińskiego ma również mniejszą ilość toksycznej substancji zwanej kumaryną. Aby dostarczyć taką samą dawkę kumaryny musielibyśmy zjeść 250 razy więcej cynamonu cejlońskiego aniżeli chińskiego.

Rozgrzewająca owsianka z cynamonem i miodem dla dzieci

Przeznaczenie:

Danie to idealny pomysł na śniadanie dla rocznego dziecka ze względu na miód w składzie nie powinny jeść go młodsze dzieci. Jeśli zamienisz miód na banana, płatki może zjeść już niemowlę po 7 miesiącu.

Składniki:

  • 3 łyżki płatków owsianych
  • napój  owsiany lub inne ulubione mleko roślinne
  • ½ łyżeczki cynamonu cejlońskiego ja korzystam z tego
  • ½ łyżeczki miodu dla dzieci poniżej roku dodaj 1.3 rozgniecionego banana
  • ¼ łyżeczki kardamonu
  • Garść borówek

Przygotowanie:

  • Płatki owsiane zalej mlekiem owsianym i mocz przez całą noc.
  • Rano do płatków dodaj cynamon i podgrzej na małym ogniu. Jeśli jest taka potrzeba dodaj jeszcze odrobinę mleka owsianego.
  • Do płatków dodaj miód lub rozgniecionego banana oraz garść borówek

1 thought on “Rozgrzewająca owsianka z cynamonem i miodem dla dzieci”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *