Rowerek biegowy dla dwulatka – mój wybór

Wiosna i lato zbliżają się dużymi krokami, co oznacza, że już czas, aby rozejrzeć się za rowerem dla dziecka. W naszym przypadku będzie to rowerek biegowy, ponieważ córka latem kończy dopiero dwa latka. Odpowiedni rowerek biegowy dla dwulatka zaczęłam wybierać jeszcze zimą, żeby mieć czas na dokładną analizę dostępnej oferty. Chciałam mieć pewność, że rowerek biegowy, na który się zdecyduje, będzie idealnie dopasowany do mojej córki. Chciałam również bardzo, żeby był to drewniany rowerek biegowy, ponieważ o takim od dawna marzyłam.

Rowerek biegowy dla dwulatka

Za nim wybierzemy odpowiedni rowerek biegowy, warto pamiętać, że inne kryteria powinien spełniać rowerek biegowy dla dwuletniego dziecka, inne dla trzyletniego i jeszcze i inne dla 4-letniego dziecka.
Za nim rozpoczęłam poszukiwania, trochę poczytałam oraz wypisałam jakie kryteria są dla mnie najistotniejsze wybierając rowerek biegowy dla dwuletniego dziecka.

Rowerek biegowy dla dwulatka – moje kryteria wyboru


Waga rowerku

Rowerek biegowy dla dwulatka powinien być przede wszystkim lekki. Po pierwsze, żeby dziecko nie miało trudności z pchaniem go i żeby nie zrobiło mu większej krzywdy, kiedy się na dziecko przewróci. Po drugie pamiętajmy również o tym, że na początku przygody z rowerkiem biegowym najprawdopodobniej większość czasu to mama będzie nosiła rowerek w ręku. Co jeszcze bardziej przekonuje mnie, że zdecydowanie powinien to być rowerek lekki.

Regulowane siodełko

Rowerek powinien mieć regulowane siodełko. Po pierwsze, aby rowerek mógł posłużyć naszemu dziecku przez dłuższy czas. Po drugie po to, aby idealnie dostosować go do wzrostu dziecka, ponieważ dzieci mimo tego samego wieku, mogą różnić się od siebie wzrostem.

Pompowane koła

Rowerki dostępne na rynku mają zazwyczaj koła piankowe lub pompowane. Moim zdaniem pompowane koła są porządniejsze i lepiej trzymają się drogi. W razie, gdyby rowerek mimo najniższego ustawienia siodełka nadal był dla dziecka za wysoki, można upuścić z nich trochę powietrza, dzięki czemu będzie niższy. Upuszczanie powietrza spowoduje również, że rowerek będzie odrobinę wolniejszy, co na pewno przyda się mamom małych rajdowców. Moja córka od jakiegoś czasu jeździ na 3 kołowym pchaczu i już teraz wiem, że żadna prędkość nie jest dla niej straszna. W związku z tym możliwość spowolnienia rowerku biegowego jest dla mnie ważna.

Ładny design

Lubię otaczać się ładnymi rzeczami. W związku z tym podczas wyboru rowerku biegowego zwracałam uwagę na jego wygląd. To kryterium, mimo że nieistotne pod względem bezpieczeństwa jest dla mnie ważne. W żadnym wypadku nie było to jednak główne kryterium, którym się kierowałam. Dopiero kiedy rowerek spełnił wszystkie 3 wyżej wymienione kryteria, zwracałam uwagę na jego design.

Cena

To aspekt, który jest również bardzo istotny dla rodziców podczas wyboru rowerka biegowego dla dwuletniego dziecka. Wiadomo, że taki rowerek nie posłuży nam za długo, w związku z tym nie ma sensu inwestować w niego wiele pieniędzy. Rozpiętość cenowa rowerków biegowych jest ogromna, ale ja podczas zakupów staram się zachować złoty środek. Kupuje rzeczy spełniające wszystkie moje wymagania o najniższej możliwej cenie. Z doświadczenia wiem, że nie ma sensu kupować tanich produktów tylko, dlatego że mało kosztują. Po czasie bardzo często okazuje się, że taka rzecz nie spełnia moich oczekiwań i czuje, że wyrzuciłam pieniądze w błoto.

Rowerek biegowy dla dwulatka – mój wybór

Od dawna marzył mi się drewniany rowerek biegowy, w Internecie wyczytałam jednak, że drewniane rowerki biegowe bardzo często nie mają regulowanego siodełka. Na szczęście udało mi się znaleźć idealny drewniany rowerek biegowy firmy Janod z regulowanym siedziskiem. Rowerek jest świetnie wykonany, ma pompowane koła, jest lekki, ma umiarkowaną cenę i wygląda po prostu pięknie.
Mój rowerek biegowy znalazłam w sklepie Zielone Zabawki, gdzie oferta pojazdów dla naszych maluchów jest naprawdę duża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *