Prezenty dla dwulatka i trzylatka idealne pod choinkę

Córka w ciągu roku dostaje od nas wiele zabawek edukacyjnych i kreatywnych tj. puzzle, drewniane układanki, książeczki, naklejki, kolorowanki, wyklejanki, akcesoria do rysowania itd. Dlatego staram się, aby jako prezent czy to pod choinkę, czy na urodziny zawsze dostawała coś wyjątkowego, o czym mogłaby marzyć, zgodnego z jej aktualnymi zainteresowaniami. Staram się również, aby prezenty, które dostaje moja córka, były mniej edukacyjne niż zabawki, które kupuje córce na co dzień. Dalej zależy mi jednak na tym, aby zabawki były dobrej jakości i najlepiej drewniane. Jesteś ciekawa jaki mam pomysł na świąteczne prezenty dla dwulatka i trzylatka? Zapraszam na wpis!

Prezenty dla dwulatka i trzylatka idealne pod choinkę - prezent składkowy

Małe dziecko w wieku od 2 do 3 lat bardzo szybko się rozprasza i zbyt duża ilość zabawek o zupełnie różnej tematyce bardziej przytłoczy dziecko, niż wzbudzi w nim radość.

Niestety dziadkom, rodzicom czy ciociom bardzo trudno jest powstrzymać się przed zakupem prezentu dla malucha. Najczęściej kończy się to ogromną ilością różnych prezentów, którymi dziecko się nie bawi.

Dlatego o prezent dla dziecka warto zadbać wcześniej, za nim każdy z rodziny kupi już coś od siebie.

Prezenty dla dwulatka i trzylatka idealne pod choinkę – prezent składkowy

Najlepiej dla dziecka w wieku od 2 do 3 lat będzie, jeśli pod choinkę otrzyma jeden lub dwa większe prezenty składkowe. Dla dziecka w tym wieku najlepiej sprawdzi się coś z tych rzeczy:

Prezenty dla dwulatka i trzylatka idealne pod choinkę – prezenty tematyczne

Jeśli już tak jak moja córka już to wszystko macie, warto kupić kilka mniejszych prezentów, ale tematycznie pasujących do siebie. Sama w tym roku zdecydowałam, że moja córka otrzyma zestaw do zabawy w sklep oraz zestaw do zabawy lalką.

1. Zestaw do zabawy w sklep

Na zestaw do zabawy w sklep zdecydowałam się, ponieważ córka podczas pobytu u dziadków chętnie się w niego bawiła, używając kalkulatora jako prowizorycznej kasy. Podczas wypadu w góry w hotelowej sali zabaw również zauważyłam, że córka chętnie bawi się zabawkową kasą.

W skład zestawu do zabawy w sklep moja córka znajdzie:

Marzył mi się również taki sklep, niestety mimo chęci zakupu sklepu przez dziadków musiałam z niego zrezygnować, ponieważ nie mam w domu tyle miejsca. Za ladę sklepową posłuży mojej córce blat z bujakiem od GoodWood.Gdybym jednak miała w domu więcej miejsca, na pewno kupiłabym cały sklep.

2. Zestaw do zabawy lalką

Córka ma już wózek i lalkę, którą dostała od dziadków na drugie urodziny. Nie ma jednak żadnych innych akcesoriów do zabawy lalką, a wózka używa tylko na spacerze. Ostatnio zauważyłam, że córka bardzo lubi układać misie i lalkę do snu w swoim łóżeczku.

W związku z tym uznałam, że taka kołyska wraz z tymi akcesoriami do usypiania będzie drugim zaraz po sklepie udanym prezentem dla córki. Żeby córka miała jeszcze więcej akcesoriów do zabawy lal w tym roku dostanie kalendarz adwentowy z ubrankami dla lalki.

Prezent o którym Twoje dziecko marzy

Oprócz tych dwóch zestawów moja córka otrzyma jeszcze trzy małe prezenty. Drewniany bębenek, ten zestaw przypraw z solniczką i pieprzniczką oraz figurkę Marshall z Psiego Patrolu. Wszystkich tych prezentów nie może zabraknąć pod choinką.
Bębenka i figurki pieska, ponieważ zawsze kiedy zadawałam córce pytanie, co chce dostać od Mikołaja, mówiła, że bębenek i Marshalla.
Zestawu przypraw, ponieważ zauważyłam, że moja córka uwielbia podczas zabawy w gotowanie przyprawiać danie solą.

Podsumowując

Dziecku w wieku od 2 do 3 lat najwięcej radości sprawi, jeśli dostanie jeden duży prezent lub kilka małych prezentów powiązanych ze sobą tematycznie. Bardzo często dziecko w tym wieku, nie jest w stanie samo zdecydować, co chce dostać, ponieważ nie zdaję sobie sprawy, o istnieniu wielu rzeczy. My rodzice, możemy jednak starać się poprzez obserwację spróbować znaleźć prezent idealny dla naszego dziecko. Pytajmy też wprost dziecko, o czym marzy i jeśli wymieni jakiś przedmiot, postarajmy się, aby nie zabrakło jej pod choinką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *