Prezent dla noworodka – 6 najlepszych propozycji

Kiedy w gronie znanych nam osób rodzi się dziecko, chcąc uczcić ten szczególny moment, obdarowujemy dziecko i świeżo upieczonych rodziców prezentem. Prezent, który wybierzemy, powinien być praktyczny, uniwersalny, mało intymny i niezbyt drogi. Powinien również podobać się rodzicom. Zdecydowanie łatwiej wybrać coś na prezent, kiedy sami już jesteśmy rodzicami i mamy jakiekolwiek pojęcie o tym, czego potrzebuje małe dziecko. Teraz kiedy jestem mamą, wiem już, co może się przydać młodym rodzicom oraz czego nie chciałabym dostawać. Chcesz kupić prezent dla noworodka i nie wiesz co wybrać? Przeczytaj, co moim zdaniem sprawdzi się idealnie, jeśli chcesz kupić prezent dla noworodka czy niemowlaka.

Prezent dla noworodka

Prezent dla noworodka – 6 najlepszych propozycji

1. Gryzak i grzechotka

Sama kupując prezent dla niemowlaka, zdecydowałam się na zakup grzechotki i gryzaka. Uważam, że jest to prezent uniwersalny, który zawsze się sprawdzi. Jeśli decydujemy się na zakup grzechotki i gryzaka, warto wybierać produkty dobrej jakości wykonane z ekologicznych tworzyw.
Wybrałam ten eko gryzak i tę grzechotkę.

2. Zestaw do zabawy lalką

Fajnym rozwiązaniem jest również kupienie porządnych gadżetów do smoczka tj. uchwyt do smoczka, czy pokrowiec na smoczek. Jeśli jednak nie mamy pewności, jaki stosunek do smoczka, ma obdarowywana mama, lepiej z takiego prezentu zrezygnować.

3. Dobrej jakości kocyk

Kocyk to również dość bezpieczny prezent, którym często obdarowywane są nowo narodzone dzieci. Niestety, jeśli każdy wpadnie na to, aby kupić dziecku w prezencie kocyk, mama może skończyć z dużą ilością niepotrzebnych kocyków, niepasujących do wystroju pokoju czy wózka, z którymi nie ma co zrobić.
Dlatego, jeśli już decydujemy się na zakup kocyka, warto wybierać taki w neutralnym kolorze, lub jeśli wiemy, w jakich barwach przyszła mama urządziła pokój dla dziecka w takim kolorze, żeby pasował do wystroju.

4. Dobrej jakości body w neutralnym kolorze

Wiele osób wpada również na pomysł, aby kupić dziecku ubranko. Zazwyczaj uważam, że nie jest to najlepszy pomysł, ponieważ to rodzic powinien decydować o tym, w co będzie ubierać się jego dziecko. Jeśli jednak zamiast strojnej sukienki kupimy dobrej jakości body w neutralnym kolorze i w rozmiarze odrobinę większym np. 68 przyszła mama na pewno z niego korzysta.

5. Pieluchy

Kupno pieluch to dobry pomysł, ponieważ przy małym dziecku, nigdy nie jest ich za wiele. Jednak na rynku dostępne jest wiele marek pieluch i jeśli nie wiemy, na jakie zdecyduje się przyszła mama lepiej nie ryzykować. Niektóre mamy preferują pieluszki ekologiczne lub pieluszki wielorazowe i nawet jeśli zdecydujemy się na zakup wydających się najbardziej bezpiecznych pieluszek firmy pampers, może się okazać, że nie trafiliśmy.

6. Misia szumisia

Miś szumiś to jeden z tych gadżetów, które uważam, że warto mieć, jeśli w domu mamy małe niemowlę. Niektóre mamy z nich korzystają inne nie. Niektóre mamy je lubią inne nie. Mamy, które podchodzą do nich sceptycznie, gdyby nie dostałyby ich w prezencie, nigdy z nich nie skorzystały. A jak wiadomo rodzić w potrzebie, chwyta się wszystkiego, dlatego warto zabawkę z szumem dla niemowlaka mieć, a jeśli się nie sprawdzi, można ją zawsze sprzedać.

Prezent dla noworodka – większa kwota na prezent

Jeśli chcemy przeznaczyć większą kwotę na prezent, warto zapytać rodziców, czego tak naprawdę potrzebują, żeby nie zduplikować drogich rzeczy tj. podgrzewacz do butelek, elektroniczna niania czy leżaczek.

O tym, jakie moim zdaniem gadżety sprawdzają się, kiedy mamy w domu małe dziecko pisałam w tym artykule.

Prezent dla noworodka – nie zapominaj o prezencie dla starszego rodzeństwa!

Pamiętaj, że jeśli kupujesz prezent dla noworodka, które ma starsze rodzeństwo, w żadnym wypadku nie możesz zapomnieć o kupieniu prezentu dla starszego dziecka. Starsza siostra czy brat w chwili, kiedy na świecie pojawia się młodsze rodzeństwo, przeżywa naprawdę trudny czas. Dlatego tym bardziej nie powinniśmy zapominać o tym, aby również je obdarować prezentem. Jestem nawet zdania, że powinniśmy starać się narodziny młodszego rodzeństwa potraktować jako święto tego starszego dziecko.
Przed zakupem prezentu dla starszego rodzeństwa warto dowiedzieć się od mamy, co dziecko interesuje i co sprawi mu radość. Bardzo ważne jest, żeby w tym szczególny czasie nie zdublować prezentu i podarować dziecku coś, co rzeczywiście sprawi mu przyjemność.

Sama zdecydowałam się na zakup dla starszej siostry zabawki kąpielowej.

Zabawka do wody Rurki Pipes Cool

Jeśli nie wiemy, co lubi dziecko i nie chcemy pytać o to mamy dziecka, warto kupić coś z prezentów uniwersalnych, które u większości dzieci się sprawdza tj:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *