Owsianka dla niemowlaka z daktylami i kokosem

Owsianka dla niemowlaka z daktylami i wiórkami kokosowymi to zdrowe śniadanie, które je cała moja rodzina prawie codziennie. Dla urozmaicenia dokładamy do nich aktualnie dostępne w sklepach owoce  tj. borówki, truskawki, morele, nektarynki czy mango. 

owsianka dla niemowlaka

Płatki owsiane zajmują trzecie miejscu w rankingu najzdrowszych produktów na świecie, są lekkostrawne, bogate w wiele wartości odżywczych, są również idealnym wyborem na początek dnia.

Przyrządzając posiłki dla córki, oprócz tego że zależy mi na tym aby były zdrowe i pożywne staram się, przyrządzać je z produktów, które spożywamy razem z mężem.

Chciałabym aby dieta mojej córki byłą zdrowa nie tylko w wieku niemowlęcym. Zdaję sobie również sprawę, że nie będę wstanie przyrządzać dla córki zawsze specjalnie dedykowanych dla niej dań. Dlatego aby dieta twojego dziecka była zdrowa, ty również musisz zadbać o to co spożywasz. Dziecko uczy się przez obserwację i jeśli ty będziesz jeść niezdrowo, istnieje duże prawdopodobieństwo, że twoje dziecko również wybierze niezdrową dietę.

Owsianka dla niemowlaka z daktylami i kokosem – przepis

Przeznaczenie:

Płatki zaczęłam podawać córce po ukończeniu 7 miesięcy. Dobrze rozgotowane płatki sprawdzą się już na samym początku rozszerzania diety. Córka nigdy nie była fanką kaszek dla dzieci, a płatki owsiane od razu przypadły jej do gustu.

Składniki:

  • 3 łyżki płatków owsianych
  • 2 suszone daktyle
  • pół łyżki wiórków kokosowych
  • mleko owsiane do zalania

Jeśli chcesz przygotować owsiankę dla niemowlaka i siebie, składniki z porcji dla dzieci pomnóż razy dwa. Do porcji dla dorosłych często dodaje jeszcze kostkę czekolady.

Przygotowanie:

  • Daktyle pokrój drobno, dodaj płatki owsiane i wiórki kokosowe.
  • Wszystko zalej mlekiem owsianym, tak, żeby przykryć wszystkie składniki. 
  • Płatki przygotowuje rano lub wieczorem, żeby zdążyły odpowiednio namoczyć się w mleku.  Jeśli mam zamiar podać je córce na śniadanie przygotowuje je dzień wcześniej wieczorem. Jeśli zamierzam podać je na drugie śniadanie przygotowuje je z samego rana, czyli około 3 godziny przed podaniem.
  • Kiedy przychodzi pora posiłku podgrzewam płatki na małym ogniu około 3 minuty, nigdy ich nie gotuje. Ugotowane płatki owsiane mają wyższy indeks glikemiczny. Namoczone płatki bez podgrzania są już gotowe do spożycia, zarówno córce jak i nam bardziej smakują płatki w wersji ciepłej.  
  • Na koniec do owsianki dla niemowlaka dodaj ulubione owoce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *