Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka

Okres świąteczny to czas kiedy dzieci otrzymują zazwyczaj dużo prezentów, tak też było w przypadku mojej prawie półtorarocznej córki. Dzięki temu razem z córką miałyśmy okazję sprawdzić wiele nowych zabawek z których wybrałam najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka. Na naszej liście zabawek dla półtorarocznego dziecka znajdują się zarówno nowe zabawki jak i zabawki, którymi córka lubiła się bawić w wieku 17 miesięcy. 

Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka

1. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – zestaw mechanika

To zabawka o której wspominałam przy okazji opisu kryteriów, którymi należy się kierować wybierając idealną zabawkę dla naszego dziecka. Zabawka według producenta przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia, mimo to sprawdza się u nas super. Córka wykorzystuje ją zarówno do pomocy tacie przy majsterkowaniu jak i do samodzielnej zabawy. Sama wpadła na pomysł, żeby we wszystkie dziurki w skrzyneczce na narzędzia powkładać śrubki i gwoździe z zestawu, ta aktywność potrafi zająć ją na dłużej. Bardzo długo szukałam zestawu mechanika, który byłby solidnie wykonany, stosunkowo niedrogi i możliwie mobilny, tak, aby dziecko mogło korzystać z niego przy stoliczku jak i na podłodze.

2. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – sortery

To zabawka, która świetnie sprawdzi się zarówno dla dziecka rocznego jak i półtorarocznego. Sortery mają różne poziomy trudności. Dlatego jeśli dziecko opanuje jeden sorter można kupić mu drugi, z większą ilością elementów. My jako pierwszy sorter kupiliśmy najprostszy sorter z 6 elementami do dopasowania, córka bardzo go lubiła, ale kiedy zauważyłam, że przestał być dla niej wyzwaniem, kupiłam córce nowy sorter z 12 elementami oraz kluczykami do otwierania drzwi, przeznaczony dla dzieci powyżej 2 roku życia.  

3. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – instrumenty muzyczne

Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka

Córka z instrumentami muzycznymi miała do czynienia na zajęciach dla dzieci typu Gordonki. W związku z tym, że na zajęcia już nie chodzimy z obawy o choroby w okresie jesienno zimowym, zdecydowałam się na zakup instrumentów do domu. Bębenek, tamburyno, grzechotki i gwizdek to  akcesoria muzyczne, które moja córka otrzymała pod choinkę i na Mikołajki. Córka jest bardzo muzykalna bardzo lubi tańczyć i wystukiwanie w bębenek w rytm muzyki bardzo jej się podoba.

4. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – rampa z samochodzikami

Rampę z samochodzikami postanowiłam kupić córce na Mikołajki i oprócz drewnianego gwizdka w bucie znalazła się obok nich. Córka bardzo lubi bawić się samochodzikami, dlatego rampa okazała się wyborem idealnym. Córka z zapałem puszcza samochodziki po rampie oraz bawi się nimi samodzielnie. Rampy mają kolory samochodzików, więc dziecko bawiąc się zabawką dodatkowo uczy się dopasowywania kolorów, puszczając odpowiedni samochodzik na odpowiedniej ramie.  Jest to również zabawka, przyszłościowa, ponieważ przyda się do nauki o grawitacji. Zdecydowałam się na drewnianą rampę dla dzieci powyżej 18 miesiąca, która zbierała bardzo wysokie opinie wśród innych rodziców.

5. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – akcesoria do rysowania

Od kiedy córka skończyła 16 miesięcy jest bardzo zainteresowana kredkami, flamastrami i stempelkami, które wpadły w moje ręce przypadkiem. O rysowaniu z córką wspominałam w tym artykule. Zainteresowanie rysowanie utrzymuje się do teraz.  

Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – klocki z młotkiem do wbijania

Powoli wychodzimy z okresu plastikowych śpiewających zabawek i zastępujemy je drewnianymi zabawkami. Oczywiście nie jest tak, że od teraz będę kupowała córce tylko drewniane zabawki po prostu te interesują córkę teraz dużo bardziej. Kolejną drewnianą zabawką na którą się zdecydowałam są drewniane klocki z młotkiem do wbijania, ale nie są to zwykłe klocki. Po wbiciu jednego klocka, pojawia się nowy klocek do wbicia, dzięki temu zabaw nigdy się nie kończy i dziecko może się bawić zabawką bez ingerencji rodzica. Wbijając jeden klocek pojawia się kolejny do wbicia i tak bez końca.

Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – klocki lego duplo

Klocki lego duplo za poleceniem naszej znajomej znalazły się na naszej liście prezentów świątecznych. Córka od dawna lubi bawić się dużymi klockami Fisher Price. Zdecydowaliśmy, że to już czas na trochę poważniejsze klocki, tym bardziej, że jest to inwestycja na lata. Klocki lego duplo pasują również do zestawów bardziej zaawansowanych dla starszych dziecko, więc nawet jeśli dziecko dorośnie będzie mogło nadal z nich korzystać. W prezencie otrzymaliśmy około 5 zestawów klocków i rzeczywiście jest to zabawa, która zajmuje czas na dłużej. Na chwilę obecną córka lubi bawić się klockami w towarzystwie mamy i taty.

8. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – puzzle CzuCzu

Nadal nieprzerwanie królują u nas puzzle CzuCzu tym razem w wersji dla dzieci powyżej 18 miesiąca. Puzzle córka dostała kiedy skończyła 17 miesięcy i od razu świetnie sobie z nimi radziła. W tych puzzlach zadaniem dziecka jest dopasowanie do siebie dwóch elementów. Po raz pierwszy te elementy mają już normalne charakterystyczne dla puzzle łączenia. Puzzle uczą dziecka kolorów ponieważ jego zadaniem jest dopasowanie puzzle z np. niebieskim samochodzikiem do puzzle z kartą z niebieskim kolorem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *