Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka

Okres świąteczny to czas, kiedy dzieci otrzymują zazwyczaj dużo prezentów, tak też było w przypadku mojej prawie półtorarocznej córki. W związku z tym miałyśmy okazję sprawdzić wiele nowych zabawek, z których wybrałyśmy naszym zdaniem najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka.

Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka

1. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – zestaw mechanika

Zestaw małego mechanika to zabawka, o której wspominałam przy okazji opisu kryteriów, którymi należy się kierować, wybierając idealną zabawkę dla naszego dziecka. Zabawka według producenta przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku życia, mimo to sprawdza się u nas super. Córka wykorzystuje ją zarówno do pomocy tacie przy majsterkowaniu, jak i do samodzielnej zabawy. Sama wpadła na pomysł, żeby we wszystkie dziurki w skrzyneczce na narzędzia powkładać śrubki i gwoździe z zestawu. Bardzo długo szukałam zestawu mechanika, który byłby solidnie wykonany, stosunkowo niedrogi i możliwie mobilny, tak aby dziecko mogło korzystać z niego przy stoliczku, jak i na podłodze. Ten, który znalazłam, spełnia te wszystkie kryteria.

Idealna zabawka dla dziecka
Zestaw mechanika Melissa&Doug

2. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – sortery

Sortery świetnie sprawdzą się zarówno dla dziecka rocznego, jak i półtorarocznego, ponieważ mają różne poziomy trudności. Jeśli dziecko opanuje prostszy sorter, można kupić mu drugi, z większą ilością elementów. My jako pierwszy sorter kupiliśmy najprostszy sorter z 6 elementami do dopasowania firmy Fisher Price. Córka bardzo go lubiła, ale kiedy zauważyłam, że przestał być dla niej wyzwaniem, kupiłam córce nowy sorter z 12 elementami oraz kluczykami do otwierania drzwi, przeznaczony dla dzieci powyżej 2 roku życia. Trafienie kluczykiem w odpowiednie miejsce jest dla dziecka prawdziwym wyzwaniem. Sortery oprócz umiejętności manualnych, mogą uczyć dziecka np. kolorów. W sorterze, widocznym na zdjęciu tylko kluczyk o tym samym kolorze co drzwi, może je otworzyć.

Sorter domek z kluczami

3. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – instrumenty muzyczne

Córka z instrumentami muzycznymi miała do czynienia na zajęciach dla dzieci. W okresie jesienno-zimowym na zajęcia już nie chodzimy z obawy o choroby, w związku z tym zdecydowałam się na zakup instrumentów do domu. Bębenek, tamburyno, grzechotki i gwizdek to  akcesoria muzyczne, które warto kupić, ponieważ muzykowanie sprawia dzieciom mnóstwo frajdy.

Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka

4. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – rampa z samochodzikami

Córka bardzo lubi bawić się samochodzikami, dlatego rampa okazała się wyborem idealnym. Córka z zapałem puszcza samochodziki po rampie oraz bawi się nimi w wyścigi. Rampy mają kolory samochodzików, więc dziecko bawiąc się zabawką, dodatkowo uczy się dopasowywania kolorów, puszczając odpowiedni samochodzik na odpowiedniej ramie. Zdecydowałam się na drewnianą rampę dla dzieci powyżej 18 miesiąca, która zbierała bardzo wysokie opinie wśród innych rodziców.

Rampa Trefl Śmigi Wyścigi

5. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – akcesoria do rysowania

Od kiedy córka skończyła 16 miesięcy bardzo lubi zabawy z kredkami, flamastrami i stempelkami. O rysowaniu z córką wspominałam w tym artykule. Zainteresowanie rysowanie utrzymuje się nadal.

Rysowanie z półtorarocznym dzieckiem

6. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – klocki z młotkiem do wbijania

Powoli wychodzimy z okresu plastikowych, grających zabawek i zastępujemy je drewnianymi. Oczywiście nie jest tak, że od teraz będę kupowała córce tylko drewniane zabawki, po prostu te interesują ją teraz dużo bardziej. Kolejną drewnianą zabawką, na którą się zdecydowałam, są drewniane klocki z młotkiem do wbijania, ale nie są to zwykłe klocki. Po wbiciu jednego klocka, po przeciwnej stronie pojawia się drugi klocek do wbicia, dzięki temu zabaw nigdy się nie kończy.

Drewniane klocki z młotkiem Melissa&Doug

7. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – Lego Duplo

Klocki Lego Duplo za poleceniem znajomej znalazły się na naszej liście prezentów świątecznych dla córki. Córka od dawna lubi bawić się dużymi klockami Fisher Price. Zdecydowaliśmy, że to już czas na trochę poważniejsze klocki, tym bardziej że jest to inwestycja na lata. Klocki Lego Duplo pasują do zwykłych zestawów dla starszych dzieci, więc nawet jeśli dziecko wyrośnie z Lego Duplo, nadal będzie mogło z nich korzystać. W prezencie otrzymaliśmy około 5 zestawów klocków i rzeczywiście jest to zabawa, która zajmuje na dłużej nie tylko córkę, ale całą naszą rodzinę.

8. Najlepsze zabawki dla półtorarocznego dziecka – puzzle CzuCzu

Nadal nieprzerwanie królują u nas puzzle firmy CzuCzu tym razem w wersji dla dzieci powyżej 18 miesiąca. Puzzle CzuCzu dopasowywanie kolorów córka dostała, kiedy skończyła 17 miesięcy i od razu świetnie sobie z nimi radziła. W tych puzzlach zadaniem dziecka jest dopasowanie do siebie dwóch elementów. Po raz pierwszy te elementy mają już normalne charakterystyczne dla puzzle łączenia. Puzzle uczą dziecka kolorów, ponieważ jego zadaniem jest dopasowanie puzzle z np. niebieskim samochodzikiem do puzzle z niebieskim kolorem.

Puzzle Czuczu Mała Akademia kolorów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *