Najlepsze zabawki dla 21 miesięcznego dziecka

Kiedy moja córka skończyła 21 miesięcy, zakończyła się jej wielka fascynacja układaniem puzzle i przyszedł etap na zabawki motoryczne. W tym miesiącu ewidentnie widać, że córka skupiona była przede wszystkim na rozwoju motoryki dużej, która w sposób najbardziej efektywny rozwija układ nerwowy dziecka. Córka w tym miesiącu bardzo często korzystała z jeździka, hulajnogi czy skoczka oraz bawiła się piłką. Znalazło się również miejsce na inne zabawki. Jesteś ciekawa jakie zabawki dla 21-miesięcznego dziecka sprawdziły się u nas? Zapraszam na wpis!

Najlepsze zabawki dla 21 miesięcznego dziecka

1. Najlepsze zabawki dla 21 miesięcznego dziecka – magnetyczna ubieranka

Kiedy córka miała 19 miesięcy przypadkowo kupiłam jej wielorazowe naklejki zawody. Byłam zainteresowana kupnem naklejek w kształcie zwierzątek, ale w związku z tym, że nie były aktualnie dostępne w sklepie, zdecydowałam się na naklejki zawody. W zestawie znalazły się między innymi naklejki ubranka i okazało się, że to właśnie ubieranie postaci najbardziej zainteresowało moją córkę. Nawet kiedy w końcu dostała naklejki w kształcie zwierzątek, nie była nimi tak bardzo zainteresowana jak tymi z ubrankami. Listę ulubionych zabawek mojej córki kiedy miała 19 miesięcy znajdziecie tutaj.

Idąc typ tropem, zdecydowałam się na zakup magnetycznej ubieranki, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Nasz ubieranka jak większość zabawek Melissa&Doug jest drewniana i solidnie wykonana. W zestawie można znaleźć dwie postacie do ubrania oraz dużo różnych ubranek. Wszystko to zapakowane jest w ładne estetyczne drewniane pudełko z przegródkami, w którym możemy trzymać cały zestaw na otwartym regale.

2. Najlepsze zabawki dla 21 miesięcznego dziecka – jeździk i hulajnoga

Córka w 21 miesiącu chętnie sięgała bo wszystkie zabawki motoryczne. Praktycznie na każdy spacer zabierała swój ukochany jeździk na którym dotychczas jeździła tylko sporadycznie w domu. Jeździk i hulajnoga w jednym jest bardzo dobrze wykonany, dobrze trzyma się drogi, a jedyną jego wadą jest tylko to że córka rozwija w nim tak zastraszającą prędkość, że ledwo jestem w stanie ją dogonić. Od czasu do czasu jeździk zamieniamy na hulajnogę i widzę, że córka z dnia na dzień coraz lepiej sobie na niej radzi.

3. Najlepsze zabawki dla 21 miesięcznego dziecka – skoczek

Skoczka mamy w domu mniej więcej, od kiedy córka skończyła roczek. Podobnie jak jeździkiem córka zaczęła się nim bardziej interesować właśnie w 21 miesiącu. Córka lubi na nim skakać i często przynosi go do salonu, żeby po wspinać się na niego podczas oglądania książeczek. Trzeba jednak bardzo uważać i pilnować skaczącego dziecka, ponieważ chwila nie uwagi i dziecko może wylądować na buzi.

Najlepsze zabawki dla 21 miesięcznego dziecka - skoczek

4. Najlepsze zabawki dla 21 miesięcznego dziecka – książka ulica Czereśniowa

Pierwszą książkę z serii Ulica Czereśniowa kupiłam córce jakiś czas temu, ale dopiero od niedawno skradła jej serduszko. Oglądamy ją codziennie po kolacji i córce w ogóle się nie nudzi. Cała seria Ulicy Czereśniowej składa się z 5 książek. Każda książka przedstawia inną porę roku na tej samej ulicy. Jak na razie mamy 3 książki: Wiosnę, Lato i Jesień. W przyszłości planuje dokupić Zimę oraz Noc.

Najlepsze zabawki dla 21 miesięcznego dziecka - książka na Ulicy Czereśniowej

Książki z tej serii mają nieskończoną ilość elementów. Daje to duże pole manewru do opowiadania dziecku o wydarzeniach, które mają miejsce na każdej stronie. Nie ma w książce narzuconej fabuły, sami możemy wybrać bohatera i opowiedzieć historię.

Na ostatniej stronie książki możemy znaleźć opisy kilku bohaterów, którzy przewijają się przez wszystkie strony książki. Elementów w książce jest tak dużo, że dziecko za każdym razem może zauważyć coś innego. To świetna książka do nauki nowego słownictwa oraz koncentracji uwagi, ponieważ odnalezienie konkretnego elementu nie jest tak łatwe, jak w przypadku innych książeczek. W każdej porze roku widzimy zachodzące zmiany, zarówno w otoczeniu, jak i w bohaterach.

5. Najlepsze zabawki dla 21 miesięcznego dziecka – piesek interaktywny

Większość zabawek, które kupuje córce to zabawki drewniane lub kartonowe. Ostatnio jednak moja córka dostała od rodziców pieska interaktywnego, którego wspólnie z moją mamą dla niej wybrałyśmy i jest nim zupełnie oczarowana. Mimo że, zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3 roku, najprawdopodobniej ze względu na małe elementy przysmaków dla psa, które znajdują się w zestawie, to naprawdę świetna zabawka dla prawie dwuletniego dziecka.

Najlepsze zabawki dla 21 miesięcznego dziecka - piesek interaktywny

Piesek wyglądem przypomina prawdziwego psa, otwiera buzię, liżę, mruga oczami, daję łapę i wydaje różne dźwięki. Można go również nakarmić i pobawić się w łapanie kostki. Czasem mam wrażenie, że córka myśli, że to prawdziwy pies. Pies towarzyszy jej podczas zabawy, oglądania bajek, ostatnio nawet poprosiła mnie, aby zabrała go z nami do sypialni przed kąpielą. Interaktywny przyjaciel to naprawdę świetna zabawka dla dwulatka, która uczy dziecko empatii oraz tego, jak należy obchodzić się ze zwierzętami.

1 thought on “Najlepsze zabawki dla 21 miesięcznego dziecka”

  1. Bardzo fajny wpis. Holajnoga u nas się sprawdziła jak najbardziej na ten wiek, jeżeli chodzi o zwierzaki mamy żywego potworka psiaka, ale przytulacki w formie psów mój syn kocha do teraz a ma 5 lat 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *