Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka

Moja córka pewnie jak większość dzieci, bardzo szybko wyrasta z zabawek i często to, co na początku ją fascynowało, zaczyna ją nudzić. W związku z tym na bieżąco staram się wymieniać zabawki na nowe. Żeby nie zbankrutować, do zakupu zabawek podchodzę w sposób przemyślany i nie kupuje dużej ilości zabawek. Kupuje tylko te zabawki, które moim zdaniem spodobają się córce i aktualnie odpowiadają jej możliwościom i zainteresowaniom. Jeśli zauważę, że córka od jakiegoś czasu nie bawi się konkretną zabawką, sprzedaje ją, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczam na kupno nowej zabawki.

Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka

To co było ulubioną zabawką córki, kiedy miała 18 miesięcy już w wieku 19 miesięcy, nie jest wystarczająco atrakcyjne. Oczywiście są pewne zabawki, które długo utrzymują się na szczycie zabawkowych hitów np. klocki Lego Duplo czy puzzle, nie mniej jednak większość zabawek, szybko córce się nudzi i trzeba je chować na jakiś czas lub wymieniać na nowe.

1. Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka – warzywa i owoce do krojenia

Warzywa i owoce do krojenie to zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 2 lat. Moja córka dostała tę zabawkę, kiedy miała zaledwie 18 miesięcy i rozkochała się w niej od pierwszego wejrzenia. Kiedy pierwszy raz dałam jej zabawkę, sama bawiła się nią około 30 minut. Była zafascynowana i szczęśliwa, że sama używając noża, może przekroić element na pół. Teraz kiedy zabawka jest już znana, nie zdarza się, aby bawiła się nią tak długo, ale nadal od czasu do czasu lubi po nią sięgać. Na rynku są dostępne również drewniane jajka do krojenia, pizza i inne ciekawe elementy, które mam zamiar w przyszłości kupić córce.

2. Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka – Wielorazowe wypukłe naklejki

Naklejki wielorazowe postanowiłam kupić córce, kiedy zauważyłam, że ogromną frajdę sprawia jej naklejanie jednorazowych naklejek, które dostała od dziadków. W domu mamy wielorazowe naklejki z częściami garderoby oraz z farmą i zwierzątkami. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4 lat, ale dla moje córki sprawdza się idealnie. Sama wie, gdzie powinna nakleić, konkretny element garderoby. Wychodzi jej to różnie, ale samo odklejanie naklejek i przyklejanie ich na nowo to wielka frajda.

3. Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka – puzzle

Puzzle córka zaczęła układać mniej więcej, kiedy skończyła rok. Były to najprostsze puzzle dostępne na rynku marki Czuczu. Od tego czasu córka niezmiennie bardzo lubi układać puzzle i z miesiąca na miesiąc sięga po coraz bardziej skomplikowane układanki. Puzzle to zdecydowanie nasza pozycja numer jeden w tym miesiącu, w związku z tym postanowiłam, poświęcić im oddzielny wpis, który możesz przeczytać Tu.

4. Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka – Klocki Lego Duplo

Klocki Lego Duplo podobnie jak układanie puzzle, są ulubieńcami córki już od paru dobrych miesięcy. Córka sięga po klocki codziennie i coraz sprawniej sobie nimi radzi.

5. Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka – zabawka do nawlekania

Zabawka do nawlekania kulek to nasz kolejny hit dla dziecka w wieku 19 miesięcy. Zdecydowałam się na zakup nawlekanki z firmy Alexander, ponieważ była niedroga i dobrze wykonana. Zdecydowałam się na zakup właśnie tej gry, ponieważ kulki nawleka się w niej na kijek wbity w specjalną podstawkę, co na początku będzie zdecydowanie łatwiejsze niż nawlekanie na sznurek. Dołożyłam do zestawu swoje sznurowadło i kiedy córce znudzi się nakładanie na kijek, będzie mogło zacząć nawlekanie na sznurek 😊

6. Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka – Gra Memory

Gra Memory Czuczu to klasyczna gra Memory polegająca na znajdowaniu takich samych par kart. Wydaję mi się, że córka jeszcze nie zrozumiała, że ma zapamiętać położenie kart i większą frajdę sprawia jej na razie odkrywanie po kolei każdej z kart. Mimo to uważam, że jest to zabawka godna polecenia, którą pewnie córka z dnia na dzień opanuje. Na razie jesteśmy na etapie 4 par.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *