Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka

Moja córka jak większość dzieci, bardzo szybko wyrasta z zabawek i często to co na początku ją fascynowało, zaczyna ją nudzić. W związku z tym na bieżąco staram się wymieniać zabawki na nowe. Żeby nie zbankrutować, do zakupu zabawek podchodzę w sposób przemyślany i nie kupuje dużej ilości zabawek. Kupuje tylko te zabawki, które moim zdaniem spodobają się córce i aktualnie odpowiadają jej możliwościom i zainteresowaniom. Jeśli zauważę, że jakąś zabawką córka nie bawi się od dłuższego czasu, sprzedaje ją, a pieniądze ze sprzedaży przeznaczam na nowe zabawki. Zobacz najlepsze zabawki dla 19- miesięcznego dziecka, które były hitem w naszym domu.

Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka

1. Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka – warzywa i owoce do krojenia

Warzywa i owoce do krojenie to zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 2 lat. Moja córka dostała tą zabawkę, kiedy miała zaledwie 18 miesięcy i rozkochała się w niej od pierwszego wejrzenia. Kiedy pierwszy raz dałam jej zabawkę, sama bawiła się nią około 30 minut. Była zafascynowana i szczęśliwa, że sama używając noża, może przekroić element na pół. Teraz kiedy zabawka jest już znana, nie zdarza się, aby bawiła się nią tak długo, ale nadal od czasu do czasu lubi po nią sięgać. Na rynku są dostępne również drewniane jajka do krojenia, pizza i inne ciekawe elementy, które mam zamiar w przyszłości kupić córce.

2. Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka – Wielorazowe wypukłe naklejki

Naklejki wielorazowe to zabawka, którą postanowiłam kupić, kiedy zauważyłam, że mojej córce sprawia ogromną frajdę naklejanie naklejek, które dostała od dziadków w teczce dwulatka. W domu mamy naklejki z częściami garderoby oraz z farmą i zwierzątkami. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 4 lat, ale dla moje córki sprawdza się idealnie. Sama próbuje nakleić czapkę lub kask na głowę postaci. Wychodzi jej to różnie, ale samo odklejanie naklejek i przyklejanie ich na nowo to wielka frajda. Lubię takie zabawki dla starszych dzieci, ponieważ mogą posłużyć nam dłużej. Dziecko nie koniecznie od razu musi bawić się zabawką, tak jak proponuje producent, ważne żeby zabawa sprawiała mu radość, rozwijała jego umiejętności i zajmowała na jakiś czas.

3. Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka – puzzle

Puzzle córka zaczęła układać, kiedy skończyła rok. Były to najprostsze puzzle dostępne na rynku z marki Czuczu. Od tego czasu córka niezmiennie bardzo lubi układać puzzle z miesiąca na miesiąc sięgając po coraz bardziej skomplikowane układanki. Puzzle to nasza pozycja numer jeden w tym miesiącu. Więc poświęcę im oddzielny wpis.

4. Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka – lego duplo

Lego duplo niezmiennie królują u nas od paru miesięcy. Córka bardzo lubi się nimi bawić. Sięga po klocki codziennie i coraz sprawniej sobie nimi radzi. O klockach lego wspominałam w okazji wpisu o zabawkach dla półtorarocznego dziecka.

5. Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka – zabawka do nawlekania

Zabawka do nawlekania kulek to kolejny hit dla dziecka w wieku 19 miesięcy. Ja zdecydowałam się na zakup gry z firmy Alexander. To zabawka niedroga jest to właściwie gra towarzyska, w którą, kiedy dziecko dorośnie, może zagrać cała rodzina. Zdecydowałam się na zakup tej gry, ponieważ kulki nawleka się tutaj na kijek wbity w specjalną podstawkę. Wydaje mi się, że na początek takie rozwiązanie będzie łatwiejsze dla dziecka niż nawlekanie na sznurek. Dołożyłam do zestawu swoje sznurowadło i kiedy córce znudzi się nakłanianie na kijek, będzie mogło zacząć nawlekanie na sznurek 😊

6. Najlepsze zabawki dla 19 miesięcznego dziecka – Gra Memory

Gra Memory z firmy Czuczu to klasyczna gra Memory polegająca na znajdowaniu takich samych par kart. Córka bardzo lubi się w to bawić. Wydaję mi się, że jeszcze nie zrozumiała, że ma zapamiętać położenie kart i większą frajdę sprawia jej odkrywanie po kolei każdej z kart w poszukiwaniu pasującej karty. Mimo to uważam, że jest to zabawka godna polecenia, którą pewnie córka z dnia na dzień opanuje. Na razie jesteśmy na etapie 4 par.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *