Najlepsze książki o świętach dla dwulatka i trzylatka

Już w listopadzie zaczęłam kompletować dla córki książki o tematyce świątecznej, które pomogą jej jak najlepiej poznać szczególny okres Świąt i tradycje z nim związane. Starałam się, aby książki, które wybiorę, były odpowiednie dla dziecka od 2 do 3 lat i nie przytłoczyły niepotrzebnie córki nadmiarem niepotrzebnych i często niezrozumiałych dla dziecka informacji. Zdecydowałam się na zakup wielu pozycji, w tym wpisie mam zamiar jednak podzielić się z Wami tylko 5 książeczkami świątecznymi. Jesteś ciekawa jakie moim zdaniem są książki o świętach dla dwulatka i trzylatka? Zapraszam na wpis!

Najlepsze książki o świętach dla dwulatka i trzylatka

Najlepsze książki o świętach dla dwulatka i trzylatka – moje propozycje

1. Jadzia Pętelka piecze pierniki

Książeczki świąteczne dla dwulatka

Jadzia Pętelka piecze pierniki to pozycja, której nie mogło zabraknąć w naszej świątecznej biblioteczce.
Córka, od kiedy dostała, pierwszą książeczkę o Jadzi Pętelce bardzo ją polubiła. Tak polubiła tę małą dziewczynkę, że książka Jadzia Pętelka robi siku zmotywowała ją do korzystania z nocnika, tym samym ułatwiając mi odpieluchowanie córki.
Książki Barbary Supeł w przystępny sposób zaznajamiają dzieci z ważnymi tematami. Dzięki krótkim tekstom są zrozumiałe już dla niespełna dwulatków.

Jadzia Pętelka piecze pierniki to opowieść w wydaniu świątecznym o spędzaniu czasu z rodziną, głównie z tatą podczas przygotowywania świątecznych pierniczków. Książka krok po kroku w sposób humorystyczny opisuje proces przygotowywania pierników przez Jadzię i jej tatę. Z pewnością przypadnie do gustu już najmłodszym dzieciom i zachęci je do przygotowania pierników wspólnie z rodzicami.

2. Megabombkowy hotel gwiazdkowy

Najlepsze książki o świętach dla dwulatka i trzylatka

Megabombkowy hotel gwiazdkowy to świetna pozycja świąteczna dla dzieci, która w sposób przystępny przybliża dzieciom ten piękny świąteczny czas. Książeczka, mimo że jest przeznaczona dla dzieci powyżej 4 roku życia, bardzo przypadła do gustu mojej 2,5-letniej córce. Tekst jest krótki, a obrazki przyciągają uwagę dziecka.

Książeczka opowiada o Misiu, który spokojnie przygotowuje się do świąt. Chce je spędzić bardzo leniwie, samotnie odpoczywając. Okazuje się, że niespodziewanie przyjeżdża Żaba, która chciała spędzić święta w Megabombkowym Hotelu Gwiazdkowym z wieloma atrakcjami.

Żaba, próbując dojechać do hotelu, pomyliła drogę, bo trzymała mapę do góry nogami. Każdy z bohaterów chce przeżyć święta w innym sposób. Niespodziewanie okazuję się, że spędzą święta razem. Czy uda im się dogadać i spędzić radośnie święta mimo to rozbieżnych oczekiwań? O tym właśnie jest ta książka.

Książeczki świąteczne dla trzylatka

3. Franklin przygotowuje Święta

Franklin przygotowuje Święta to prosta, krótka historia, która ma na celu pokazanie naszym dzieciom, co tak naprawdę jest ważne w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Nie zakupy, gotowanie czy sprzątanie, a wspólne spędzanie czasu z najbliższymi celebrując świąteczne chwile. Franklin razem ze ślimakiem próbują podtrzymać Ducha Świąt. Czy im się uda? O tym jest właśnie ta książeczka.
Książka powinna przypaść do gustu wszystkim dzieciom. Jeśli Twoje dziecko dodatkowo jest fanem serii o Franklinie, to na pewno ją pokocha.

4. Franklin i prezenty

Kolejna świetna pozycja świąteczna z serii Franklin i przyjaciele. Ogromnie się cieszę, że już przed Świętami skusiłam się na zakup paru książek o Franklinie. Dzięki temu, kiedy zobaczyłam, że są dostępne książeczki z tej serii o tematyce świątecznej, nawet chwili się nie wahałam, żeby je kupić. Książeczki o Franklinie obecnie wyparły serię o Kici Koci, którą, kiedyś czytałyśmy każdego wieczora.

Franklin i prezenty to piękna opowieść o radości z dzielenia się innymi, często bardziej potrzebującymi w tym szczególnym okresie Świąt. Książeczka pokazuje dzieciom, że warto się dzielić i że cieszy nie tylko otrzymywanie, ale i dawanie.

5. Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

Najlepsze książki o świętach dla dwulatka i trzylatka

Jeśli chodzi o tę książeczkę, to długo zastanawiałam się, czy powinna znaleźć się w zestawieniu najlepsze książki o świętach dla dwulatka i trzylatka. Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja to piękna opowieść o dziewczynce, która pod choinkę chciałaby otrzymać wyjątkowy prezent. Dziewczynka nie chcę żadnych zabawek. Marzy jej się, aby odwiedzić Świętego Mikołaja na biegunie północnym. Czy jej się to uda? O tym właśnie jest ta książeczka.
W książce znajdziemy piękne ilustracje oraz otwierane okienka, które na pewno zaciekawią Wasze dziecko.

Wszystko ładnie, pięknie, ale gdzie jest haczyk? Dlaczego zastanawiałam się, czy umieścić tę książkę w zestawieniu skoro ma tyle zalet?

Tekst książki napisany jest wierszem, co nie za bardzo odpowiadało mojej 2,5-letniej córce. Jest to zrozumiałe, ponieważ w książce, mimo że jest prosto napisana, pojawia się wiele nowych słów i do tej pory nieznanych zagadnień. Wszystko to w połączeniu z tekstem napisanym wierszem, może okazać się dla dziecka zbyt przytłaczające.

Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest opowiedzenie dziecku samemu, o czym jest ta książeczka, przerabiając tekst rymowany na tekst mówiony. Jeśli tak jak ja nie macie z tym problemu, to powinniście zdecydować się na zakup tej książeczki. Jeśli jednak wolicie czytać tekst, nie bawiąc się w improwizację, zdecydujcie się na nią, dopiero kiedy Wasze dziecko będzie trochę starsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *