Najlepsza zabawka (prezent) dla dwulatka – nasze hity

Na moim blogu co jakiś czas zamieszczam wpis z ulubionymi zabawkami mojej córki w poszczególnych miesiącach jej życia. Zainteresowania i fiksacje córki zmieniają się z miesiąca na miesiąc, w związku z tym ciężko mi było zrobić zestawienie ulubionych zabawek, kiedy miała rok czy dwa lata i zdecydowałam, że dużo bardziej wiarygodne będzie dzielenie się z Wami zestawieniami ulubionych zabawek co mniej więcej 2 miesiące.
Przeglądając wszystkie zestawienia ulubionych zabawek mojej córki, od kiedy skończyła 1,5 roku do kiedy skończyła 2 lata, wyjawili się faworyci, którymi moja córka z większym lub mniejszym zainteresowaniem lubiła się bawić przez cały ten czas. Jesteś ciekawa jaka moim zdaniem są najlepsza zabawka (prezent) dla dwulatka? Zapraszam na wpis!

Najlepsza zabawka (prezent) dla dwulatka

W tym artykule postanowiłam zamieścić hity hitów zabawek, które zajmują moją córkę od dłuższego czasu i tak naprawdę nigdy się jej nie nudzą. Niektóre zabawki, mimo że w określonym miesiącu życia cieszą się dużym zainteresowaniem córki, po czasie zostają rzucone w kąt. Zabawki, które zaprezentuje w tym artykule mogę zaliczyć do grupy najlepsza zabawka (prezent) dla dwulatka i uważam, że powinny znaleźć się w domu każdej dwuletniej dziewczynki i chłopca.

Najlepsza zabawka (prezent) dla dwulatka

1. Klocki

Najlepsza zabawka (prezent) dla dwulatka

Klocki Lego Duplo to moim zdaniem zabawka idealna, która powinna znaleźć się w każdym domu małego odkrywcy. Lego Duplo to ulubiona zabawka mojej córki od dłuższego czasu i nic nie wskazuje na to, że miałaby jej się znudzić. Lego duplo oprócz klasycznego budowania, daje możliwość różnorakiej formy zabawy w zależności od zestawu klocków, jaki mamy. Klocki mogą posłużyć nam jako domek dla lalek, samochody, pociąg z torami czy zabawka służąca do poznawania świata i zwierząt. Bardzo ważne jest również to, że klocki Lego Duplo są łatwe w przechowywaniu i nie zajmują dużo miejsca. Jeśli dziecko znudzi się zabawą domkiem czy pociągiem z klocków, możemy rozłożyć klocki i schować, nie zagracając niepotrzebnie pokoju naszego dziecka.

2. Kredki

Rysowanie to kolejne zajęcie, które córka od długiego czasu z mniejszym lub większym zainteresowaniem bardzo lubi. Przetestowałyśmy do tej pory wiele kredek i pisaków, ale okazuje się, że najlepiej sprawdzają się u nas zwykłe krótkie grube kredki ołówkowe. Te kredki są moim zdaniem najlepsze.

3. Hulajnoga

Jeśli chodzi o zabawkę na spacery, to hulajnoga sprawdza się u nas najlepiej. Ta hulajnoga to moim zdaniem numer jeden wśród wszystkich pojazdów dla dzieci. Hulajnoga może nie jest tania, ale najpierw służyłam córce jako jeździk w domu, a później jeździk na dworze. Teraz kiedy córka ma ponad 2 lata, służy jako hulajnoga. Widziałam, że można do niej dokupić przedłużkę, dzięki czemu dziecko może korzystać z hulajnogi nawet do 10 roku życia, oczywiście, jeśli do tego czasu jej nie zniszczy.

4. Kitchen Helper

Najlepsza zabawka (prezent) dla dwulatka

Kitchen Helper, czyli pomocnik kuchenny to mebel z nurtu Montessori, bez którego nie wyobrażam sobie przygotowania niektórych posiłków tj. śniadania czy kolacje. Jest to podest z zabezpieczeniem, dzięki któremu małe dziecko może obserwować co dzieje się na blacie kuchennym i w miarę swoich możliwości pomagać. O pomocniku pisałam więcej tutaj.

5. Puzzle i układanki

Od kiedy córka skończyła rok, puzzle przewijają się u nas w domu co jakiś czas. Kiedy córka miała 1,5 roku, tak lubiła układać puzzle, że poświęciłam im oddzielny wpis. Teraz kiedy córka ma 2 lata puzzle są znowu na topie, a ja co rusz dokupuje nowe zestawy. Zazwyczaj decyduje się na zakup Puzzle z firmy CzuCzu, ponieważ jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Córka układa teraz puzzle przeznaczone dla dzieci powyżej 3+ i bardzo dobrze sobie z nimi radzi. Te puzzle dla starszych dzieci oprócz tego, że fajnie się je układa bardzo często, zaznajamiają dziecko z jakimś konkretnym tematem. Więcej o puzzlach dla dwulatka pisałam w tym artykule.

6. Książki

Córka podobnie jak w przypadku puzzle, niezmiennie od długiego czasu bardzo lubi oglądać książeczki. Mamy ich w domu bardzo dużo i z miesiąca na miesiąc przybywa ich coraz więcej.
W książkach fajne jest to, że oprócz tego, że opowiadają piękne historie, mają wartość edukacyjną i zaznajamiają nasze dzieci z często trudnymi dla dziecka sytuacjami tj. korzystanie z nocnika, wizyta u lekarza czy pójście do przedszkola.

7. Ulubiona przytulanka

Najpierw ulubioną przytulanką córki był kot, kupiony przypadkiem podczas wypadu na szybkie zakupy do Ikei, złapany ot, tak, żeby córka posiedziała w wózku, zamiast latać po całym sklepie. Kot codziennie spał obok córki w specjalnym przygotowanym posłanka obok łóżeczka. Teraz kiedy w wieku 2 lat miała problemy z zasypianiem, dostała od dziadków tego króliczka i to on stał się jej ulubioną nocną przytulanką. Króliczek przyjemni szumi, jest mięciutki i jeśli chcemy może świecić. Córka śpi z króliczkiem i dzięki niemu jej sen jest spokojniejszy.

8. Kuchnia i akcesoria do gotowania

Drewnianą kuchnię córka dostała na Święta Bożego Narodzenia, kiedy miała nieco ponad rok i wtedy nie cieszyła się większym zainteresowaniem. Teraz kiedy córka ma dwa lata, często się nią bawi, przygotowując posiłki dla mamy i taty. Do kuchni ciągle możemy dokupować nowe akcesoria. Córka ma zestawy do robienia sałatek i ciast. W planach mam również dokupienie zestawu do gotowania makaronu.

Tutaj możecie znaleźć zestaw do sałatek, a tutaj do robienia makaronu.

Najlepsza zabawka (prezent) dla dwulatka – podsumowanie

Mimo że córka ma w domu bardzo dużo zabawek, te zabawki, które opisałam powyżej, wystarczyłyby jej w zupełności. Inne zabawki albo już dawno wylądowały w kącie, albo córka sięga po nie sporadycznie.
Większość z zabawek na liście tj. klocki Lego Duplo czy puzzle ma ten plus, że jeśli nawet konkretny zestaw znudzi się naszemu dziecku, możemy dokupić mu nowy zestaw. Możliwość dokupowania nowych zestawów to również nieograniczony dostęp do pomysłów na prezent dla naszego dziecka. Taka lista przyda nam się, kiedy ktoś chce obdarować nasze dziecko i nie wie co kupić.

1 thought on “Najlepsza zabawka (prezent) dla dwulatka – nasze hity”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *