Mus (puree) z dyni dla niemowląt i dzieci

Jesień to okres, który zdecydowanie warto wykorzystać do przygotowania różnych przetworów z dyni. Niestety nie mam w domu spiżarki, w której mogłabym przechowywać te wszystkie pyszności, nad czym bardzo ubolewam. Na szczęście tak jak każda z nas mam w domu zamrażalnik, w którym chętnie przechowuje mus (puree) z dyni dla niemowląt, który później wykorzystuje do przygotowania wielu ciekawych potraw dla córki. Mus z dyni dla dzieci i niemowląt nadaję się do samodzielnego podawania jako przekąska między posiłkami. Można go również wykorzystać do przygotowania zup, placków, ciast czy ryżu na mleku. W kuchni najczęściej korzystam z dyni Hokkaido, ponieważ jej konsystencja i smak najbardziej odpowiada mojej rodzinie.

Mus z dyni dla dzieci i niemowląt

Mus (puree)z dyni dla niemowląt i dzieci:

Przeznaczenie:

Mus z dyni, nadaję się dla dzieci na samym początku rozszerzania diety, czyli między 5 a 6 miesiącem.

Składniki:

  • dynia Hokkaido
  • woda

Przygotowanie:

  1. Piekarnik rozgrzej do 180 stopni. Dynie Hokkaido razem ze skórką pokrój na kawałki, wyłóż na blaszkę i piecz około 40 minut, aż dynia będzie miękka. Dynię wyjmij z piekarnika i ostudź na blaszce.
  2. Ostudzoną dynię obierz ze skórki, włóż do miski lub pojemnika blendera i zblenduj na jednolity mus.
  3. Skórka dyni Hokkaido co prawda nadaję się do jedzenia, więc możesz zmiksować dynię, nie obierając jej ze skórki. Uważam jednak, że smak skórki jest zbyt intensywny dla niemowlaków i małych dzieci, dlatego sama decyduję się na obieranie dyni.
  4. Dynia Hokkaido ma dość zbitą strukturę, dlatego podczas blendowanie warto dodać do niej trochę wody, co ułatwi miksowanie i uzyskanie jednolitej konsystencji musu.
  5. Tak przygotowany mus jest gotowy do zjedzenia lub przygotowania na jego bazie wielu ciekawych potraw. Jeśli chcesz tak jak ja przygotować sobie zapas musu z dyni. Podziel go na małe porcje, włóż do pojemniczków i zamroź. Ja zazwyczaj dziele go na porcję 60 g, ponieważ na bazie takiej ilości musu z dyni zazwyczaj przygotowuje potrawy dla córki.
  6. Kiedy będziesz chciała przygotować danie z wykorzystaniem musu z dyni, musisz, pamiętać o wyciągnięciu musu z zamrażarki odpowiednio wcześniej, żeby zdążył się rozmrozić.

Poniżej zamieszczam przepisy, które możesz przygotować na bazie musu z dyni dla niemowląt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *