Kulki wzmacniające z cynamonem i kardamonem dla dzieci

Przyrządzałam już kulki kokosowe, migdałowe czy czekoladowe. Do tej pory nie zdarzyło mi się jednak przygotowywać kulek orzechowych z dodatkiem cynamonu i kardamonu, ponieważ wydawało mi się, że te przyprawy, nie będą pasować do daktyli i orzechów. Okazało się, że się pomyliłam i to połączenie smakowe jest naprawdę rewelacyjne. Mój mąż stwierdził nawet, że kulki wzmacniające z cynamonem i kardamonem to najlepsze kulki mojego autorstwa, jakie do tej pory jadł.

Kulki wzmacniające z cynamonem i kardamonem dla dzieci

Skusiłam się, aby do kulek bakaliowych dodać cynamon i kardamon, ponieważ obie przyprawy świetnie wzmacniają odporność. W okresie zwiększonej zachorowalności jest to mile widziane.

Zarówno wiórki kokosowe, jak i daktyle wprowadziłam do diety córki w 7 miesiącu jako dodatek do naszej ulubionej owsianki. Przepis na kulki wzmacniające z cynamonem i kardamonem to idealna propozycja dla rodziców, którzy chcą wprowadzić do diety dziecka orzechy. Orzechy użyte do przyrządzenia kulek daktylowych są dokładnie zmielone, więc poradzi sobie z nimi, każde niemowlę i w jednej kulce jest ich naprawdę niewiele.

Kulki wzmacniające z cynamonem i kardamonem dla niemowląt

Przeznaczenie:

Kulki wzmacniające z cynamonem i kardamonem nadają się dla dzieci już po 7 miesiąca, które mają wprowadzone do diety wiórki kokosowe i daktyle.

Składniki:

 • 1/2 łyżeczki cynamonu cejloński
 • 2 łyżki wiórków kokosowych
 • 1/4 łyżeczki oleju kokosowego
 • 1/4 łyżeczki kardamonu
 • 25 g orzechów nerkowca
 • 35 g daktyli

Przygotowanie:

 1. Daktyle mocz w gorącej wodzie przez około 20 minut. Po tym czasie odlej z daktyli wodę.
 2. Wiórki kokosowe i orzechy nerkowca wsyp do naczynia blendera i dokładnie zmiel na pył. Do wiórów kokosowych i orzechów nerkowca dodaj odsączone z wody daktyle, olej kokosowy, cynamon, kardamon i dokładnie zblenduj.
 3. Z uzyskanej masy formuj małe kuleczki na jeden kęs, tak aby cała kuleczka zmieściła się bez problemu w ustach dziecka.
 4. Kulki podawaj od razu po przyrządzeniu, wtedy będą najbardziej miękkie.
 5. Możesz też przechowywać kulki wzmacniające z cynamonem w lodówce. Kulki będą wtedy trochę twardsze i małe niemowlę może sobie z nimi nie poradzić.

1 thought on “Kulki wzmacniające z cynamonem i kardamonem dla dzieci”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *