Kulki rafaello zdrowe dla dzieci BLW

Wszelkiego rodzaju kulki bakaliowo-orzechowe serwuje córce bardzo często na podwieczorek, ponieważ są zdrowe, szybkie w wykonaniu i co najważniejsze córka bardzo je lubi. Proponując dzieciom kulki bakaliowe, trzeba jednak pamiętać, żeby podawać je w rozsądnej ilości, ponieważ orzechy i suszone owoce to produkty wysoko kaloryczne. Ostatnio do większości kulek, które przygotowywałam dla córki, dodawałam kakao, ponieważ córka uwielbia wszystko, co czekoladowe. Tym razem postanowiłam zrobić wyjątek i przygotować białe kulki rafaello zdrowe dla dzieci.

kulki rafaello zdrowe dla dzieci

Oprócz wiórków kokosowych w składzie kulek kokosowych znajdziesz również płatki owsiane i suszone daktyle, co czyni ten przepis naprawę pożywną przekąską dla niemowlaka i małego dziecka.

Do kulek kokosowych świetnie pasuje również polewa czekoladowa. Za nim jednak podasz dziecku kakao, zaczekaj, aż skończy rok.

Kulki rafaello zdrowe dla dzieci

Przeznaczenie:

Kulki kokosowe ala rafaello dla niemowląt nadają się dla dzieci już po 8 miesiąca, które mają wprowadzone do diety wiórki kokosowe, daktyle i płatki owsiane. Zarówno wiórki kokosowe, jak i daktyle wprowadziłam do diety córki w 7 miesiącu jako dodatek do ulubionej owsianki.

Składniki:

  • 3 łyżki wiórków kokosowych
  • 1 łyżka płatków owsianych górskich
  • 2 daktyle suszone około 20 gram
  • 1/2 łyżeczki oleju kokosowego
  • 1 łyżka mleczka kokosowego u mnie o zawartości tłuszczu 65%

Przygotowanie:

  1. Daktyle namocz w gorącej wodzie przez około 20 minut. Po tym czasie odlej z daktyli wodę.
  2. Wiórki kokosowe i płatki owsiane wsyp do młynka lub części do rozdrabniania z blendera i dokładnie zmiel. Do wiórków kokosowych i płatków owsianych dodaj odsączone z wody daktyle, olej kokosowy, mleko kokosowe i dokładnie zblenduj.
  3. Z masy formuj małe kuleczki na jeden kęs, tak aby cała kuleczka zmieściła się bez problemu w ustach małego dziecka.
  4. Kulki podawaj od razu po przyrządzeniu, wtedy będą najbardziej miękkie.
  5. Możesz też przechowywać kulki kokosowe rafaello w lodówce, wtedy jednak będą twardsze i małe niemowlę może sobie z nimi nie poradzić.

3 thoughts on “Kulki rafaello zdrowe dla dzieci BLW”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *