Jogurt bananowy z cynamonem cejlońskim dla niemowląt

Pierwszy jogurt owocowy, który przygotowałam dla córki na początku rozszerzania diety to jogurt bananowy, z czasem dodałam do niego również cynamon cejloński. Jest to bardzo proste połączenie, ale tak wyśmienite, że córka nadal, mimo że jogurt bananowy z cynamonem je już prawie od roku, zjada go ze smakiem. Jogurt bananowy z cynamonem cejlońskim dla niemowląt można przygotować również na bazie jogurtu roślinnego lub jogurtu koziego. W związku z tym, że w przepisie wykorzystujemy tylko 3 składniki, warto zadbać o to, aby były to produkty jak najlepszej jakości i pochodziły z ekologicznych źródeł.

Jogurt bananowy z cynamonem cejlońskim dla niemowląt

Przygotowując jogurt bananowy, zawsze używam dojrzałego banana bio, jogurt naturalny bio bez zbędnych dodatków oraz ekologiczny cynamon cejloński, który zdecydowanie różni się smakiem od tego chińskiego sprzedawanego hurtowo w sklepach. Tylko połączenie tak wyselekcjonowanych składników, czyni ten jogurt wyjątkowym. Kiedy córka była młodsza, zdarzało mi się również do jogurtu dodawać łyżeczkę kaszki np. jaglanej.

Jogurt bananowy z cynamonem cejlońskim dla niemowląt

Przeznaczenie:

Jogurt nadaje się dla dzieci po 7 miesiącu życia, które mają do diety wprowadzony jogurt naturalny.

Składniki:

  • 60 g dojrzałego banana bio – bardzo ważne, żeby banan był dojrzały, ponieważ dzięki niemu jogurt będzie słodziutki.
  • 2 łyżki jogurtu naturalnego/jogurtu kokosowego/jogurtu koziego
  • ½ łyżeczki cynamonu cejlońskiego
  • opcjonalnie 1 łyżeczka kaszki jaglanej

Przygotowanie:

  1. Do plastikowego pojemnika blendera wrzuć banana i wybrany przez Ciebie jogurt. Zdarza mi się również mieszać jogurty i dodawać np. łyżkę jogurtu koziego i łyżkę jogurtu naturalnego.
  2. Wszystkie składniki zmiksuj razem na jednolity krem. W domu mam zarówno blender ręczny, jak i kielichowy, ale przygotowując małe porcje jogurtu z owocami, zdecydowanie lepiej sprawdza się blender ręczny. Ja od dawna używam swojego ulubionego blendera i jestem z niego bardzo zadowolona.
  3. Jogurt bananowy przypraw cynamonem i od razu podawaj. Banan szybko czernieje, więc jeśli podasz jogurt po czasie, nie będzie wyglądał apetycznie.
  4. Ja zazwyczaj miksuje jogurt w słoiku i z niego bezpośrednio podaje córce. Robię tak, ponieważ nie chcę niepotrzebnie brudzić dodatkowych naczyń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *