Jak usunąć/zmyć kredki ze ściany?

Jeszcze nie tak dawno ściany w pokoju mojej córki były białe, jak śnieg. Stan ten utrzymywał się bardzo długo i kiedy słyszałam, jak inne mamy rozmawiają o arcydziełach, jakie ich dzieci zostawiają na ścianach, nie mogłam sobie wyobrazić, że moje ściany mogłyby tak wyglądać. Wydawało mi się, że jeśli tak długo udało mi utrzymać je w czystości, będzie już tylko łatwiej. Niestety byłam w błędzie. Pewnego dnia, kiedy poszłam na balkon zdejmować pranie, a córka o dziwo nie chciała mi w tym pomagać, w pokoju córki na ścianie powstało ogromne arcydzieło, na którego widok moja córka pękała z dumy. Ty również masz ten problem i zastanawiasz się jak usunąć/zmyć kredki ze ściany? Zapraszam na wpis!

Jak usunąć/zmyć kredki ze ściany?

Dziecko rysuje po ścianie!

Pierwsze co przyszło mi do głowy to, że natychmiast musimy pomalować ścianę, ponieważ nie chcę patrzeć na tak pomazane ściany. Stwierdziłam jednak, że nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ możliwe, że taka sytuacja przydarzy mi się jeszcze nie jeden raz, a ja muszę znaleźć rozwiązanie, które pomoże usunąć kredki bez ciągłego odmalowywania ścian w pokoju córki. Ze ściany ciągle odmalowywanej w końcu zacznie odpadać farba, co też nie będzie dobrze wyglądało.

Usiadłam do komputera i zaczęłam szukać sposobów na wyczyszczenie ściany. Przejrzałam fora dla mam i zaczęłam testować.
Na szczęście udało mi się znaleźć rozwiązanie, które co prawda nie spowodowało, że moje ściany stały się na nowo śnieżno-białe, ale przynajmniej pozwoliło wyczyścić zabrudzenia od kredek, powiedzmy zadowalająco.

Efekty zmywania jak widzicie dość dużego zabrudzenia białej ściany czarną kredką, możecie zobaczyć poniżej.
Cały proces zmywania ściany przebiegał dwuetapowo. Ważne, żeby po kolei przejść przez te dwa etapy, ponieważ wtedy osiągniemy zdecydowanie lepsze rezultaty.

Jak usunąć/zmyć kredki ze ściany?

Jak usunąć/zmyć kredki ze ściany?

1 etap – gumka do ścierania

W pierwszej kolejności rozpoczęłam od użycia zwykłej białej gumki do ścierania. Co prawda myślałam, że od ścierania odpadnie mi ręka, ale to właśnie gumka pozwoliła w pierwszym etapie usunąć nadmiar czarnej kredki. Próbowałam też zmywać ścianę od razu bez gumki, ale kredka potrafiła się rozmazać i obawiałam się, że jeszcze bardziej pogorszę sprawę. A więc po wymazaniu całej kredki, przeszłam do kolejnego etapu. Czyli mycia ściany.

2 etap – chusteczki nawilżone dla dzieci

Do mycia ścian zdecydowanie polecam chusteczki nawilżane dla niemowląt. Na szczęście w szafie znalazłam stare chusteczki, które dostałam w gratisie, kupując płyn do prania dla niemowląt. Mam swoje sprawdzone chusteczki bez zbędnych dodatków, które używam od dawna i te, rzuciłam w kąt. Okazało się, jednak że teraz przydały się znakomicie, a moje ulubione chusteczki nasączone wodą, nie. Chusteczki nawilżone odpowiadały mi zdecydowanie bardziej niż zwykła szmatka lub gąbka namoczona w wodzie z płynem. Chusteczki nawilżone miały odpowiedni stopień namoczenia i nie obawiałam się, że użyje do zmywania kredki zbyt dużej ilości wody.

Jak usunąć/zmyć kredki ze ściany? – podsumowanie

Na ścianie zostało parę przebarwień. Są to stare przebicia zabrudzeń, które jakiś czas temu zostały pobieżnie odmalowane. W miejscach, których nie było starych przebarwień, ściana wygląda bardzo dobrze. Oczywiście ściana nie jest już tak śnieżno-biała jak kiedyś. Mimo to, efekt jest w miarę zadowalający, co możecie zobaczyć na zdjęciu.

1 thought on “Jak usunąć/zmyć kredki ze ściany?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *