Jak sprzedawać rzeczy dziecka, żeby nie stracić?

Nasze dzieci rosną w bardzo szybkim tempie. Cały czas wyrastają ze starych rzeczy tj. ubrania, zabawki, meble czy inne akcesoria i potrzebują nowych. My rodzice chcąc zapewnić naszym dzieciom wszystko co najlepsze, ciągle kupujemy dla nich coś nowego. Wszystkie, te zakupy w sposób dość znaczący obciążają nasz domowy budżet. Jak jednak mądrze kupować i sprzedawać rzeczy dziecka, żeby nasze dzieci mogły korzystać z dobrej jakości produktów dostosowanych do ich obecnych potrzeb, jednocześnie nie rujnując budżetu domowego? Chcesz się tego dowiedzieć? Zapraszam na wpis!

Jak sprzedawać rzeczy dla dziecka?

Jakie rzeczy kupować dla dziecka, żeby łatwiej było je sprzedać?

Kupując rzeczy dla dziecka, już od samego początku warto decydować się na zakup rzeczy z wyższej półki, dobrej jakości, znanych i polecanych przez mamy marek. Decydując się na zakup takich rzeczy, mamy pewność, że kiedy dziecko z czegoś wyrośnie, bez problemu będziemy mogli to sprzedać odzyskując przynajmniej 60% ceny.

Jak sprzedawać rzeczy dziecka, co sprzedaję się najlepiej?

 • wózki
 • łóżeczka i kojce
 • firmowe ubranka, ale tylko nowe lub w idealnym stanie
 • firmowe zabawki
 • foteliki samochodowe
 • akcesoria dla niemowląt, które są krótko używane tj. bujaczki czy wanienki
 • książki dla dzieci

Kiedy najlepiej sprzedawać rzeczy dziecka?

Podczas okresu gwarancyjnego

Jeśli sprzedajemy dużą i drogą rzecz, np. wózek dla dziecka, warto sprzedać go, kiedy mamy jeszcze na niego gwarancję. Dzięki gwarancji uda nam się sprzedać wózek zdecydowanie drożej. Znajdziemy na niego również więcej chętnych, ponieważ osoba kupująca, będzie mogła w razie, gdyby za jakiś czas okazało się, że z wózkiem jest coś nie tak, odesłać go do serwisu.

Od razu

Kolejną ważną zasadą jest sprzedawanie rzeczy od razu, kiedy dziecko z danej rzeczy wyrośnie. Jeśli nie jesteś w drugiej ciąży i nie planujesz w przeciągu roku w niej być, nie ma co trzymać rzeczy na zapas. Jeśli za 5 lat będziesz chciała sprzedać wanienkę, która teraz cieszy się dużą popularnością, może okazać się, że nie ma już na nią chętnych. Najprawdopodobniej na rynku będą już dostępne nowsze, bardziej popularne produkty. Pamiętajmy, że rodzicom kupującym używane rzeczy również, zależy, aby były one możliwe jak najnowsze i najlepsze.

Za nim wyjdzie nowy model

Producentom, zależy na tym, aby konsumenci kupowali nowe produkty. W związku z tym, co jakiś czas na rynek wypuszczają nowy model danego produktu w ulepszonej wersji. Tak było w przypadku mojego wózka. Byłam posiadaczką wózka Cybex Priam w wersji 1.0 i kiedy tylko na rynek wszedł nowy model, wiedziałam, że jeśli nie sprzedam go wystarczająco wcześnie, za nim na rynku wtórnym pojawią się używane wózki w wersji 2.0, dużo na jego sprzedaży stracę.

Gdzie najlepiej sprzedawać rzeczy dziecka?

Jeśli chcemy, żeby zwróciło nam się jak najwięcej, zdecydowanie odradzam odsprzedawania rzeczy po dziecku znajomym lub osobom z rodziny. Najlepiej, jeśli zdecydujemy się na sprzedaż po dziecku na popularnych portalach sprzedażowych lub na grupach Facebookowych dla mam.

Jak wysyłać rzeczy?

Większość produktów sprzedaje osobom, które nie mieszkają w Warszawie. W związku z tym często muszę korzystać z firm kurierskich. Obecnie ze względu na sytuację epidemiologiczną korzystam z usług kuriera, nawet jeśli sprzedaje rzecz osobie mieszkającej w Warszawie.

Do tej pory sprzedając małe rzeczy, korzystałam zazwyczaj z usług różnych kurierów i paczkomatów. Nie porównywałam i nie przywiązywałam większej wagi do kosztów wysyłki u różnych przewoźników.

Problem zaczął się, kiedy sprzedałam wózek. Przed sytuacją epidemiologiczną, jeśli sprzedawałam coś ciężkiego, jak kojec, czy przewijak zawsze na aukcji zaznaczałam, że możliwy jest tylko odbiór osobisty.

W obecnej sytuacji chętnych do odbioru osobistego wózka nie było, a mi zależało na tym, aby jak najszybciej się go pozbyć, ponieważ na rynku był już dostępny nowy model wózka.

Z osobą, która kupiła wózek, umówiłam, że koszty przesyłki leżą po mojej stronie. Kupującemu zależało, żebym wózek wysłała w oryginalnych opakowaniach. W związku z tym do wysłania miałam dwie duże paczki o łącznej wadze około 30 kg. Okazało się, że u przewoźnika, z którego do tej pory korzystałam, za wysyłkę zapłacę 70 zł, co nie za bardzo mi odpowiadało.

Jak tanio wysyłać duże i ciężkie rzeczy?

Na szczęście natrafiłam na serwis Furgonetka.pl, za pomocą którego można nadać paczkę za pośrednictwem wielu znanych firm kurierskich. Po podaniu wagi i wymiarów paczki, którą chcesz wysłać, serwis zaproponuje Ci kurierów za pośrednictwem, których możesz wysłać paczkę o podanych gabarytach. Porówna również ceny wysyłki, dzięki czemu możesz wybrać najtańszą opcję. Wysłanie paczek za pośrednictwem Furgonetki jest również tańsze niż standardowo.

Dzięki serwisowi udało mi się wysłać dwie paczki, jedną o wadze 10 kg drugą, o wadze 18 kg nie wydając łącznie więcej niż 40 zł.

Kolejnym razem udało mi się sprzedać jednej osobie, większość książek, ubranek, oraz innych małych akcesoriów po córce. Okazało się, że paczka, która mam wysłać łącznie waży około 20 kg. Do tej pory wysyłając lekkie paczki, często korzystałam z paczkomatów. Chcąc jednak wysłać tak ciężką paczkę, nie brałam nawet pod uwagę wysyłki do paczkomatu. Dzięki Furgonetce dowiedziałam się, że za pośrednictwem paczkomatów mogę nadać paczkę o wadze do 25 kg. Bardzo mnie to ucieszyło, ponieważ skorzystanie z ich usług było najtańszą opcją. Nie wiedziałam jednak, czy kupująca zgodzi się na wysyłkę tak ciężkiej paczki do paczkomatu zamiast bezpośrednio do domu. Na szczęście paczkomaty Wrocław podobnie jak paczkomaty Warszawa są na bardzo wysokim poziomie i znajdują się prawie na każdy większym osiedlu, w związku z tym udało mi się bez problemu znaleźć paczkomat blisko miejsca zamieszkania osoby, która kupiła ode mnie wózek.

Teraz, zawsze kiedy, chcę nadać paczkę, korzystam z serwisu Furgonetka.pl, dzięki czemu udaje mi się nadać paczkę taniej i wygodniej.

4 thoughts on “Jak sprzedawać rzeczy dziecka, żeby nie stracić?”

 1. Oj nie jest łatwo sprzedać rzeczy dla dzieci, ofert jest mnóstwo i jak się nie wystawi ceny za pół darmo to ogłoszenie może długo „wisieć”. Myślę że ciekawe zdjęcia też ułatwiają sprzedaż. Też ostatnio odkryłam furgonetkę i polecam 🙂

  1. Jak widać, każdy z nas ma inne doświadczenia. Sprzedaję bardzo dużo używanych rzeczy i to właśnie rzeczy po córce sprzedają się najlepiej. Wszystko, co wystawiłam, udało mi się sprzedać w bardzo dobrej cenie.
   Tak jak wspominałam we wpisie, kluczem do udanej sprzedaży jest kupowanie dobrej jakości popularnych produktów, w takiej sytuacji zawsze jest dużo chętnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *