Jak kupować używane rzeczy dla dziecka?

Nie wszyscy rodzice mogą sobie pozwolić na kupowanie nowych, dobrej jakości rzeczy dla swojego dziecka, ponieważ ich cena jest dla nich zbyt wysoka. Mimo to tak samo, jak rodzice, których na to stać, chcą, aby rzeczy, które kupują dla dziecka, były jak najlepsze. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na kupowanie rzeczy używanych. Kupując używane rzeczy dla dziecka, możemy naprawdę bardzo dużo zaoszczędzić, jednocześnie ciesząc się jakością produktu z wyższej półki. Bardzo ważne jest, aby do kupowania używanych rzeczy odpowiednio się przygotować i przestrzegać paru zasad, które uchronią nas przed kupnem wadliwego produktu. Jak kupować używane rzeczy dla dziecka? Co warto kupować z drugiej ręki, a czego nie? Wszystkiego dowiesz się w tym artykule.

Jak kupować używane rzeczy dla dziecka?

Jakie używane rzeczy dla dziecka warto kupować?

 • kosze i kołyski
 • wózki
 • leżaczki i bujaczki
 • łóżeczka
 • monitory oddechu
 • elektroniczne nianie
 • wagi niemowlęce
 • wanienkę
 • książki dla dzieci
 • podgrzewacz do butelek
 • ubranka dla dzieci

Jakie używane ubranka dla dzieci warto kupować?

Zdecydowanie warto kupować używane ubranka dla dzieci, ale nie wszystkie.

Bardzo często kupujemy lepsze i droższe dziecięce ubranka na specjalne okazje, a na co dzień zakładamy dziecku coś starego, ponieważ tych lepszych ubranek szkoda nam jest używać. Za nim się jednak obejrzymy dziecko, zdąży już z ubranka wyrosnąć i czasem zdarza się, że założy je raz, albo wcale.

Sama wiele razy sprzedałam sukienkę, czy kurtkę, którą moja córka miała na sobie nie więcej niż raz i była zupełnie jak nowa. W związku tym na aukcjach naprawdę można upolować ładne ubranka dobrych firm, które wygląda jak nowe i kosztuje połowę ceny.

Jakie używane ubranka dla dzieci warto kupować:

Używane ubranka dla dzieci, których nie warto kupować, ponieważ istnieje duże ryzyko, że będą zniszczone:

 • spodni i leginsów
 • bluzek i podkoszulek
 • butów

Jak kupować używane rzeczy dla dziecka? – klika ważnych zasad

Jak kupować używane rzeczy dla dziecka?

1. Kupuj rzeczy dla dziecka krótko używane w okresie mało podatnym na zniszczenia

Warto kupować używane rzeczy dla dzieci, które z doświadczenia wiemy, że są krótko używane i istnieje niewielkie ryzyko, że dziecko zdążyło dany produkt zużyć czy pobrudzić np. jedzeniem czy błotem. Zazwyczaj w najlepszym stanie są rzeczy po małym niemowlęciu, które pije tylko mleko i nie umie jeszcze przemieszczać się. Niestety im dziecko starsze, tym bardziej zużywa i niszczy rzeczy. Na szczęście z wiekiem nasze dzieci potrzebują coraz mniej akcesoriów i to właśnie na rzeczy dla małych niemowląt na rynku wtórnym jest największe zapotrzebowanie.

2. Kupuj używane rzeczy dla dziecka znanych i polecanych firm

Kupując używane rzeczy, warto decydować się na rzeczy z wyższej półki, znanych i lubianych producentów, cenionych wśród mam za jakość. Takie produkty, są zazwyczaj wykonane z lepszych gatunkowo materiałów, dzięki czemu spokojnie są, w stanie, posłużyć dwóm, a nawet trzem niemowlakom.

Bardzo często marzy nam się jakiś produkt dla dziecka, który ze względu na cenę jest poza naszym zasięgiem. W takiej sytuacji można zdecydować się na zakup używanego produktu za połowę ceny. Sama korzystałam z kosza Mojżesza znanej i drogiej firmy. Używałam go niedłużej niż 2 miesiące i był naprawdę w bardzo dobrym stanie. Sprzedałam go za 50% ceny, a Pani, która go kupiła była bardzo zadowolona i zastanawiała się, czy ktoś go w ogóle używał.

3. Kupuj używane rzeczy dla dziecka tylko za pośrednictwem portali aukcyjnych

Kupowanie za pośrednictwem platformy sprzedażowej daje nam gwarancję bezpieczeństwa i możliwość pomocy, jeśli osoba, od której kupujemy, okaże się oszustem. Wiem, że wiele mam sprzedaje rzeczy po dziecku za pośrednictwem grup na Facebooku. Sama w taki sposób sprzedałam wózek. Mimo to nie zdecydowałabym się na kupno drogiej rzeczy na grupie, ponieważ nie raz widziałam posty mam, które zostały oszukane.

4. Kupuj używane rzeczy dla dziecka na gwarancji

Warto kupować rzeczy, które są jeszcze na gwarancji, dzięki czemu, jeśli okażę się, że coś jest z daną rzeczą nie tak, będziemy mogli odesłać rzecz do serwisu. Kupując używaną rzecz na gwarancji mamy również pewność, że jest to nowa rzecz, dzięki czemu testy bezpieczeństwa, które zostały na niej wykonane, są nadal aktualne, co jest bardzo ważne w przypadku np. fotelika samochodowego czy krzesełka do karmienia.

5. Nie kupuj używanych rzeczy dla dziecka podejrzanie tanich i zbyt drogich

Za nim zdecydujesz się na zakup używanej rzeczy dla dziecka, sprawdź ile mniej więcej, wynosi średnia cena tego produktu. Jeśli ktoś sprzedaje rzecz dla dziecka w podejrzanie niskiej cenie, nie decyduj się na zakup. Pamiętaj, że sprzedający chcę jak najwięcej zarobić, więc jeśli ma rzecz, która jest w bardzo dobrym stanie i jest na nią duży popyt, na pewno to wykorzysta i nie odda jej prawie za darmo.

Wśród osób, które sprzedają rzeczy na aukcjach Internetowych, bardzo często można zauważyć tzw. Efekt ojcowski, czyli postrzeganie swoich rzeczy jako rzeczy wyjątkowych i wystawianie ich za ceny dużo wyższe niż średnia cena na rynku. Jeśli cena jest wysoka i sprzedający nie chce negocjować, zrezygnuj i spróbuj znaleźć osobę, której zależy na pozbyciu się rzeczy i jest chętna do negocjacji. Nie ma sensu kupować używanej rzeczy, płacąc za nią więcej niż 65% wartości.

1 thought on “Jak kupować używane rzeczy dla dziecka?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *