Jadłospis dziecka między 6 a 7 miesiącem

Dzisiaj postanowiłam przygotować wpis w którym pokażę jak wyglądał jadłospis mojego dziecka między 6 a 7 miesiącem życia. Co dokładnie jadła córka? Ile stałych posiłków zjadała w poszczególnym miesiącu życia oraz jak często karmiłam córkę piersią.

jadłospis dziecka

Jadłospis 6 miesięcznego dziecka

Kiedy moja córka skończyła 6 miesięcy zjadała już ładnie jeden stały posiłek, obiad oraz od czasu do czasu podwieczorek w postaci kaszki na mleku modyfikowanym z owocami. Pozostałe posiłki, które spożywała to karmienie piersią.

Śniadanie: karmienie piersią

Drugie śniadanie: karmienie piersią

Obiad: Kiedy córka skończyła 6 miesięcy zjadała już cały obiadek, który zastępował jej jedno karmienie piersią. Na tym etapie rozszerzania diety nie gotowałam dla córki posiłków. Podawałam obiadki ze słoiczków przeznaczone dla dzieci w jej wieku. Wybierałam słoiczki bez zbędnych dodatków i tylko ekologiczne.

Podwieczorek: Od czasu do czasu córka zamiast karmienia piersią zjadała również stały podwieczorek, na który dostawała zazwyczaj kaszkę ekologiczną firmy Holle: owsianą, jaglaną lub pszenną pełnoziarnistą przyrządzoną na mleku modyfikowanym z dodatkiem owoców ze słoiczka.

Wiem, że podczas karmienia piersią nie jest zalecane podawanie mleka modyfikowanego, ale chciałam mieć pewność, że córka spożywa wystarczająco ilość wartości odżywczych. Początkowo nie planowałam karmić piersią dłużej niż 6 miesięcy dlatego podanie mleka modyfikowanego nie było dla mnie problemem.

Kolacja: karmienie piersią

W 6 miesiącu zdarzały się czasem gorsze dni, kiedy córka domagała się piersi również przed drzemkami do uśnięcia. Po zmianie sposobu usypiania córka zrezygnowała z tego rytuału.

Karmienia nocne:

Córka budziła się w nocy około 3 razy na karmienie piersią.

Jadłospis 7 miesięcznego dziecka

Kiedy córka skończyła 7 miesięcy zjadała zazwyczaj 3 stałe posiłki w ciągu dnia. Karmiłam piersią tylko rano, wieczorem i w nocy.

Śniadanie: karmienie piersią

Drugie śniadanie: Zazwyczaj córka zjadała:

  • kaszkę z owocami (2 łyżki kaszki jaglanej lub owsianej Holle + słoiczek 125 ml owoców Hipp bio).
  • jogurt naturalny z dodatkiem banana (1 łyżkę jogurtu naturalnego miksowałam z 40 g banana na jednolity krem i posypywałam cynamonem). Do jogurtu bananowego czasem dodawałam łyżeczkę kaszki owsianej lub jaglanej.

Obiad: Do ukończenia przez córkę 7 miesiąca podawałam jej na obiad słoiczki z produktów ekologicznych firmy Hipp. Było to dla mnie wygodne ponieważ, córka dopiero co poznawała smaki i zdarzały się sytuację, że jakieś danie jej nie smakowało. Wtedy w pogotowiu miałam kolejny słoiczek, który mogłam córce zaserwować. Takie rozwiązanie nie było może tanie, ale nie chwilę obecną najlepiej się sprawdzało. Słoiczki podawałam córce przez około 2 miesiące, więc nie było to na tyle długo, żeby znacząco obciążyć mój budżet. Rozszerzanie diety rozpoczęłyśmy w okresie zimowy, a więc dostęp do świeżych produktów ekologicznych w sklepach był wtedy znacznie ograniczony.

Podwieczorek: W tym okresie podwieczorki nie były urozmaicone. Często wprowadzałam nowe warzywa lub owoce w czasie obiadu lub drugiego śniadania dlatego chciałam aby podwieczorek był lekkostrawny i nie powodował żadnych rewolucji żołądkowych.

Zazwyczaj podawałam córce 3 łyżki kaszki owsianej lub jaglanej z 3 miarkami mleka modyfikowanego i 50 ml ekologicznych owoców ze słoiczka.

Kolacja: karmienie piersią

Karmienia nocne:

Córka domagała się karmienia w nocy od 2 do 3 razy.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak krok po kroku rozszerzanie diety przebiegało u nas, możesz przeczytać o tym TU.

Jesteś ciekawa jak wyglądał nasz plan dnia kiedy córka miała 6 i 7 miesięcy? Zachęcam do przeczytania:

2 thoughts on “Jadłospis dziecka między 6 a 7 miesiącem”

    1. Niestety nie. Mleko mamy zawiera liczne enzymy, które rozpuszczają kaszkę. W związku z tym kaszka będzie zawsze w formie płynu i nie zrobi się gęsta. Kaszkę na mleku z piersi może Pani podać dziecku tylko do picia, nie nadaje się do podawania łyżeczką.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *