Jadłospis dziecka między 6 a 7 miesiącem

Dzisiaj postanowiłam przygotować wpis w którym pokażę jak wyglądał jadłospis dziecka między 6 a 7 miesiącem życia. Co dokładnie jadła córka? Ile stałych posiłków zjadała w poszczególnym miesiącu życia oraz jak często karmiłam córkę piersią.

jadłospis dziecka

Jadłospis 6 miesięcznego dziecka

Kiedy moja córka skończyła 6 miesięcy zjadała już ładnie jeden posiłek stały, obiad oraz od czasu do czasu podwieczorek w postaci kaszki. Pozostałe posiłki, które spożywała to karmienie piersią.

Śniadanie: karmienie piersią

Drugie śniadanie: karmienie piersią

Obiad: Kiedy córka skończyła 6 miesięcy zjadała już cały obiadek, który zastępował jej jedno karmienie piersią. Na tym etapie rozszerzania diety nie gotowałam dla córki posiłków. Podawałam obiadki ze słoiczka przeznaczone dla dzieci  w jej wieku. Wybierałam słoiczki bez zbędnych dodatków i tylko ekologiczne.

Podwieczorek:Od czasu do czasu córka zamiast karmienia piersią zjadała podwieczorek na który dostawała zazwyczaj kaszkę ekologiczną firmy holle: owsianą, jaglaną lub pszenną pełnoziarnistą przyrządzoną na mleku modyfikowanym z dodatkiem owoców ze słoiczka.

Wiem, że podczas karmienia piersią nie jest zalecane podawanie mleka modyfikowanego, ale chciałam mieć pewność, że córka spożywa wystarczająco ilość wartości odżywczych. Początkowo nie planowałam karmić piersią dłużej niż 6 miesięcy dlatego podanie mleka modyfikowanego nie było dla mnie problemem.

Kolacja: Karmienie piersią

W 6 miesiącu zdarzały się czasem gorsze dni kiedy córka domagała się piersi również przed drzemkami do uśnięcia. Po zmianie sposobu usypiania córka zrezygnowała z tego rytuału.

Karmienia nocne:

Córka budziła się w nocy około 3 razy na karmienie piersią.

Jadłospis 7 miesięcznego dziecka

Kiedy córka skończyła 7 miesięcy zjadała zazwyczaj 3 stałe posiłki w ciągu dnia. Karmiłam piersią tylko rano, wieczorem i w nocy.

Śniadanie: karmienie piersią

Drugie śniadanie: kaszka z owocami (2 łyżki kaszki jaglanej lub owsianej holle + słoiczek 125 ml owoców hipp bio) od czasu do czasu podawałam córce małą ilość jogurtu naturalnego.

1 łyżkę jogurtu naturalnego miksowałam z 40 g banana na jednolity krem i posypywałam cynamonem. Córka uwielbiała taki deserek. Do jogurtu czasem dodawałam łyżeczkę kaszki owsianej lub jaglanej.

Obiad: Do ukończenia przez córkę 7 miesiąca podawałam jej na obiad słoiczki z produktów ekologicznych firmy Hipp. Było to dla mnie wygodne ponieważ, córka dopiero co poznawała smaki i zdarzały się sytuację, że jakieś danie jej nie smakowało wtedy w pogotowiu miałam kolejny słoiczek, który mogłam zaserwować. Takie rozwiązanie nie było może tanie, ale nie chwilę obecną najlepiej się sprawdzało. Słoiczki podawałam córce przez około 3 miesiące, więc nie było to na tyle długo, żeby znacząco obciążyć mój budżet. Rozszerzanie diety rozpoczęłyśmy w okresie zimowy, a więc dostęp do świeżych produktów ekologicznych w sklepach był wtedy znacznie ograniczony.

Podwieczorek: W tym okresie podwieczorki nie były urozmaicone. Często wprowadzałam nowe warzywa lub owoce w czasie obiadu lub drugiego śniadania dlatego chciałam aby podwieczorek był lekkostrawny i nie powodował żadnych rewolucji żołądkowych.

Podawałam córce 3 łyżki kaszki owsianej, jaglanej lub pszennej pełnoziarnistej z 3 miarkami mleka modyfikowanego i 50 ml sprawdzonych owoców ze słoiczka bio

Kolacja: karmienie piersią

Karmienia nocne:

Córka domagała się karmienia w nocy od 2 do 3 razy.

Jesteś ciekawa jak wyglądał nasz plan dnia kiedy córka miała 6 i 7 miesięcy? Zachęcam do przeczytania:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *