Farma Wuja Toma – farma dyń w Warszawie

Od dobrych kilku lat… No dobra, może trochę przesadzam, ale na pewno od dwóch zbieraliśmy się, żeby odwiedzić jesienią jakąś farmę dyń. Uważam, że to świetny pomysł na jesienne dni. Tylko jakoś nigdy nie było kiedy, a odwiedziny w weekend, kiedy wszyscy tam walą drzwiami i oknami, średnio mnie przekonywało. Tym bardziej że możemy tam spokojnie pojechać w tygodniu. I tak – tadam! – dwa dni temu w końcu się udało. Co prawda nie z naszej inicjatywy, a dzięki szkole, w której córka realizuje obowiązek szkolny. Ale najważniejsze, że w końcu tam dotarliśmy! Farma Wuja Toma dyniolandia, czyli farma dyń w Warszawie, to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić!

Farma Wuja Toma - farma dyń w Warszawie

Farma Wuja Toma – dyniolandia farma dyń w Warszawie

Znajdziecie tam chyba wszystko, co tylko przyjdzie Wam do głowy, gdy myślicie o jesiennych atrakcjach dla dzieci.
Jest labirynt z kukurydzy, siano do wspinaczki, dwie tyrolki i tor do wyścigów na mini motorkach (czy raczej biegowych rowerkach). Są miejsca na ognisko, chyba nawet dwa, ale przyznam, że nie zapamiętałam dokładnie.

Do tego huśtawki, pajęczyna do wspinania, dyniowy dmuchaniec, ścieżkę sensoryczną czy kręgle. Jest też tarcza do strzelania piłeczkami i oczywiście zwierzaki: alpaki, owce, kucyk, kury i króliczki. Wszystkie można głaskać i karmić, co jak wiadomo, dzieci kochają najbardziej.
Atrakcji jest naprawdę wiele i trudno je tu wszystkie wymienić.
Jeśli planujecie wypad na farmę dyń i jednocześnie chcielibyście odwiedzić mini zoo, to miejsce, to idealne dwa w jednym.

dyniolandia

Na miejscu można też zorganizować urodziny, a dla spragnionych (i głodnych) są dwa małe punkty gastronomiczne z kawą, przekąskami i mnóstwem pamiątek. Można tam kupić m.in. dyniowe kubki, magnesy (my oczywiście kupiłyśmy, bo kolekcjonujemy!) i nawet… mydełko w kształcie alpaki!

Jest też taras widokowy, z którego, nie mam pojęcia dlaczego, nie zrobiłam ani jednego zdjęcia.
A przy samym wejściu znajdziecie skrzynki pełne dyń, które możecie kupić i zabrać do domu.

Bardzo polecamy tę farmę!

Jeśli chcecie poczytać więcej o farmie zajrzyjcie na ich stronę!

A jeśli chcecie poczytać więcej o miejscach, które warto odwiedzić …

A jeśli chcecie poczytać więcej o miejscach, które polecam, serdecznie zapraszam do obserwowania mojego profilu na IG.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *