Co na komary dla dzieci w domu i na spacerze?

Lato, mimo że daje wiele możliwości na spędzanie miłego czasu na świeżym powietrzu, to również okres, w którym musimy szczególnie chronić nasze dzieci nie tylko przed słońcem i upałem, ale też ukąszeniami owadów, które są uciążliwe i bywają niebezpieczne dla małych dzieci. O ochronę przeciw komarom musimy zadbać zarówno podczas spaceru, jak i w domu, ponieważ komary chętnie wlatują do naszych mieszkań i nawet jeden komar ukryty w zakamarku pokoju może dotkliwe pokąsać nasze dziecko i zaburzyć sen, krążąc i bzycząc koło dziecka głowy. Zobacz co na komary dla dzieci przyda Ci się w domu a co na spacerze.

Co na komary dla dzieci w domu i na spacerze?

Co na komary dla dzieci w domu?

Sprawdzaj dokładanie pokój dziecka

Codziennie przed snem dokładnie sprawdzaj pokój dziecka, aby mieć pewność, że nie ma w nim żadnych komarów lub innych owadów, które mogą zakłócić sen dziecka. Najlepiej, jeśli wieczorem sprawdzisz nie tylko pokój dziecka, ale całe mieszkanie, ponieważ komar może w nocy przylecieć do dziecka z innego pokoju.

Montaż moskitier w oknach

Najlepszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem, aby uchronić nasze dziecko przed komarami, jest zamontowanie w oknach moskitiery. Nie jest do duży wydatek, a dzięki temu mamy pewność, że nasze dziecko jest odpowiedni chronione.

Niektóre dzieci boją się spać w całkowitej ciemności i często podczas usypiania i zdarza się również, że przez całą noc mają zapaloną lampkę w pokoju.

Jeśli Twoje dziecko śpi przy zapalonym świetle, nawet bardzo dokładne sprawdzenie pokoju nic nie da. Komary i tak przylecą w nocy do pokoju dziecka, zwabione światłem lampki. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem jest zamontowanie moskitiery.

Jeśli jesteś zainteresowana kupnem moskitiery, bardzo duży wybór znajdziesz w sklepie knall.com.pl.

Ultradźwiękowy odstraszasz komarów

Ultradźwiękowy odstraszasz komarów to urządzenie emitujące niesłyszalny dla ludzkiego ucha dźwięk, który ma powodować, że komary i inne e owady mają nie zbliżą się w obszar działania odstraszacza. Nie korzystałam z tego rozwiązania, ale rozważając zakup urządzenia, przeczytałam mnóstwo opinii na ich temat i niestety większość osób nie jest zadowolona z ich działania. Dodatkowo badania naukowe, również nie potwierdzają, aby ultradźwiękowe odstraszacze komarów były skuteczne.

Preparaty na komary do kontaktu

Preparaty chemiczny do kontaktu podobnie jak preparaty do ciała skutecznie odstraszą komary w naszym mieszkaniu. Niestety środki na komary, użyte w produktach do kontaktu są silne i zawierają wysokie stężenie substancji, które nie jest wskazane dla dzieci poniżej 2 roku życia. Zostawienie preparatu z płynem w pokoju dziecka na jego wysokości, może być również bardzo niebezpieczne, ponieważ dziecko może preparat wypić.

Co na komary dla dzieci na dworze w ogrodzie i na balkonie?

Moskitiera do wózka

Kupując wózek dla dziecka, nie zapomnij dokupić do niego specjalnie dedykowanej moskitiery. Kupując moskitierę dedykowaną konkretnej marce wózka, mamy pewność, że moskitiera będzie dobrze dopasowana i nie będzie przepuszczać do dziecka owadów.

Preparaty specjalistyczne na komary

Jednym z najlepszych rozwiązań jest korzystanie ze specjalistycznych preparatów na komary. Pamiętajmy jednak, że preparaty przeciw owadom musimy dobierać odpowiednio do wieku dziecka. Im dziecko starsze, tym silniejszego preparatu możemy użyć.

Pan Tabletka na swoim blogu świetnie opisuje jakie preparaty możemy użyć do ochrony w zależności od wieku dziecka i tak:

Niemowlętom powyżej 3 miesiąca do 1 roku życia Pan Tabletka poleca:  citridiol + mocniejsze preparaty do spryskania ubrań dziecka oraz wózka

Dla dzieci od roku do 2 lat Pan Tabletka poleca do ciała preparaty o zawartości 10% IR3535. Do spryskania wózka i ubranek mocniejsze preparaty dla dorosłych.

Dla dzieci powyżej 2 roku życia Pan Tabletka poleca produkty z ikarydyną, lub IR3535. Do spryskania wózka i ubranek mocniejsze preparaty dla dorosłych.

Cały artykuł Pana tabletki na temat ochrony przeciw komarom możesz przeczytać tutaj.

Naturalne olejki eteryczne na komary

Jeśli nie chcesz korzystać z ze specjalistycznych preparatów, możesz skorzystać z naturalnych olejków eterycznych. Olejki choć nie w tak dużym stopniu, jak specjalistyczne preparaty, również odstraszą owady.

Olejki eteryczne, które najlepiej odstraszają owady to olejek z :

  • trawy cytrynowej
  • goździków
  • tymianku
  • bazylii
  • eukaliptusa
  • rozmarynowy
  • mięty pieprzowej

Zakrywanie ciała dziecka

Wychodząc na spacer z dzieckiem w miejsca, gdzie mogą pojawić się komary, dokładnie zakrywaj ciało dziecka, nawet jeśli na dworze jest gorąco. Nie zapominaj o skarpetach i długich spodniach. Jeśli jest bardzo ciepło, wybierz spodenki z lnu lub z wiskozy, które będą przewiewne.

Podsumowując co na komary dla dzieci w domu i na spacerze:

Jeśli chcesz skutecznie chronić dziecko przed komarami, na spacerach najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie specjalistycznych preparatów dostosowanych do wieku dziecka oraz dokładnie zakrywanie ciała. W domu zdecyduj się na zamontowanie moskitiery, a będziesz miała pewność, że Twoje dziecko jest naprawdę bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *