Biustonosz ciążowy i do karmienia – jak często go wymieniać

Wiele przyszłych mam obawia się, że ciąża i karmienie piersią wpłynie negatywnie na jakość i wygląd ich piersi. Kobiety martwią się, że ich biust po porodzie nie będzie już atrakcyjny i zastanawiają się, co mogą zrobić, aby utrzymać go w jak najlepszej formie. Na szczęście odpowiednio dobrany biustonosz ciążowy i do karmienia pozwoli nam przetrwać ten trudny okres.

Biustonosz ciążowy i do karmienia

Niestety nasze piersi podczas ciąży są jeszcze bardziej narażone na pojawienie się niechcianych zmian niż brzuch. Piersi w przeciwieństwie do brzucha składają się tylko z tkanki gruczołowej i tłuszczowej. Nie mają mięśni, które mogą je podtrzymać. W związku z tym, kiedy na skutek ogromnych zmian zachodzących w organizmie biust zaczyna się powiększać, potrzebuje odpowiedniego podtrzymania, aby nie utracił jędrności i kształtu. W tym celu przyda nam się odpowiedni biustonosz ciążowy i do karmienia, który podtrzyma nasz biust, niczym dobrze wyćwiczone mięśnie.

Wszyscy doskonale wiemy, że biustonosz, aby pełnił swoją funkcję nie zależnie od tego, czy jesteśmy w ciąży, czy nie powinien być dobrej jakości i odpowiednio dobrany, zarówno w obwodzie i miseczce. Jeśli podczas ciąży będziemy nosiły źle dobrany biustonosz, możemy wyrządzić naszym piersiom więcej szkody niż pożytku. Nie każda przyszła mama jednak wie, że jej biust w tym szczególnym okresie zmienia się z dnia na dzień. W związku z tym bardzo ważna jest częsta wymiana biustonosza na nowy.

Biustonosz ciążowy

Nie ma większego znaczenia, na jaki krój biustonosza zdecydujemy się, będąc w ciąży. Biustonosze ciążowe nie powinny być typu Push- Up, ponieważ mogą niepotrzebnie uciskać nasz biust. To czy zdecydujemy się na biustonosz z fiszbinami,czy bez w dużej mierze zależy od tego, w czym jest nam najwygodniej oraz od wielkości i wysokości brzucha. Sama większą część ciąży przechodziłam w biustonoszach z fiszbinami typu Plunge. Nie czułam potrzeby noszenia biustonosza bezszwowego, ponieważ mój brzuch i biust podczas ciąży był stosunkowo niewielki.

Biustonosz, który nosimy w ciąży, musimy wymieniać co dwa miesiące, może się okazać, że nawet częściej. W tym szczególnym okresie nasz biust rośnie w bardzo szybkim tempie. W związku z tym musimy pilnować, aby biustonosz, który nosimy podczas ciąży, nie był na nas za mały. Za mały biustonosz będzie uciskał biust, co może prowadzić do jego deformacji i bólu piersi, które w okresie ciąży na skutek zwiększonego napływu krwi do żył na naszym biuście staje się szczególnie wrażliwy.

Biustonosz do karmienia piersią

Podczas karmienia piersią, aby odpowiednio zadbać o nasze piersi, pierwszy biustonosz do karmienia powinnyśmy kupić dopiero po porodzie. Mniej więcej po 2 miesiącach od rozpoczęcia karmienia, kiedy laktacja ustabilizuje się na dobre, należy wymienić biustonosz na nowy. Najczęściej biustonosz, który wtedy wybierzemy, będzie zarówno mniejszy w miseczce, jak i w obwodzie w porównaniu z pierwszym biustonoszem do karmienia.

Bardzo często przyszłe mamy kupują sobie biustonosze do karmienia, o tym samy rozmiarze na cały okres karmienia piersią. To duży błąd. Najczęściej kończy się to tym, że biustonosz, który wybrały, jest za mały na początku karmienia piersią, kiedy laktacja dopiero się stabilizuje lub za duży po pierwszych dwóch miesiącach karmienia.

Waga i wymiary świeżo upieczonej mamy, ze względu na zmiany zachodzące w organizmie wynikające z regeneracji organizmu po ciąży bardzo szybko się zmieniają. W związku z tym warto na bieżąco, przy najmniej raz na dwa tygodnie sprawdzać swoje wymiary, ponieważ może się okazać, że znowu potrzebujemy nowego biustonosza.

Biustonosz do karmienia nie tylko w dzień, ale i w nocy

Podczas karmienia piersią, warto również zadbać o wybór odpowiedniego biustonosz do snu. Zazwyczaj będzie to inny biustonosz, niż ten, który nosimy w ciągu dnia.

Biustonosz do spania powinien być:

  • bardzo wygodny
  • bez fiszbin
  • posiadać kopertowe ułożenie miseczek
  • wykonany z miękkiego i elastycznego materiału
  • bez niepotrzebnych metek
  • jednowarstwowy i przewiewny

Biustonosz do snu będzie podtrzymywał nasz biust i chronił go przed opadaniem. Przyda nam się również po to, aby uniknąć zalania piżamy czy pościeli mlekiem.

Biustonosz ciążowy i do karmienia – podsumowanie:

Częsta wymiana biustonosza podczas ciąży i karmienia piersią, może wydawać się kosztowna i niepotrzebna. Uważam jednak, że odpowiednio doprana bielizna, jest głównym czynnikiem, który jest w stanie znacząco wpłynąć na jakość naszego biustu. Nawet najlepsze kremy nie pomogą, jeśli nasz biustonosz nie będzie odpowiednio dobrany. Sama w okresie ciąży i karmienia piersią wymieniałam biustonosz bardzo często w porównaniu do okresu sprzed ciąży. Mimo to, nie żałuje żadnej wydanej złotówki. Wierzę, że dzięki temu mój biust nie różni się praktycznie od stanu przed ciąży i jest w naprawdę dobrej formie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *