Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka – propozycje

Roczne dziecko nie śpi już tak dużo jak niemowlę. W ciągu dnia spędza bardzo dużo czasu aktywnie bawiąc się i zwiedzając całe mieszkanie.  Dziecko, które staje się mobilne trzeba niestety ciągle pilnować ponieważ w domu czyha na nie wiele niebezpieczeństw. Idealne zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka, które chodź na chwilę sprawią, że dziecko usiedzi w miejscu to dla mamy rocznego dziecka, marzenie.

zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka

Mama oprócz zajmowania się dzieckiem musi wywiązywać się też z innych obowiązków domowych. Wiele rzeczy tj. sprzątanie czy gotowanie mogłybyśmy wykonać podczas drzemki naszego dziecka.  Nie jest to jednak moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Po pierwsze nigdy nie jesteśmy wstanie przewidzieć ile nasze dziecko pośpi podczas drzemki. Po drugie uważam, że czas kiedy dziecko drzemie to czas dla mamy, podczas którego mama może trochę odpocząć zająć się dorosłymi sprawami i na nowo wypoczęta spędzić radośnie drugą połowę dnia ze swoim dzieckiem.

Dlatego, aby wykonać trochę prac domowych musimy znaleźć naszemu dziecko zajęcie, które zajmie je na chwilę i pozwoli mu usiedzieć w miejscu.

Za nim kupię mojej córce zabawkę edukacyjną, poświęcam trochę czasu, aby znaleźć, taką, która jest dostosowana nie tylko do wieku dziecka, ale i do jego możliwości i aktualnie nabytych umiejętności. Staram się nie kupować zabawek pod wpływem impulsu w stacjonarnych sklepach. Takie zabawki są często nietrafione i dodatkowo w porównaniu z zabawkami kupowanymi prze Internet bardzo drogie.

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka – 6 moim zdaniem najlepszych propozycji.

5 zabawek, które proponuje kosztują poniżej 50 zł, tylko jedna zabawka to koszt około 80 zł.

1.Wieża z krążkami

Od kiedy moja córka skończyła 11 miesięcy,  główną atrakcją przestało być rozrzucanie i burzenie. Polubiła za to układanie. Wieża do układania to zabawka edukacyjna, którą córka opanowała jako pierwszą. Nakładanie krążków na kijek tak jej się spodobało, że na początku potrafiła bawić się nią sama 15minut, klaszcząc sobie po nałożeniu każdego krążka. Nie mam akurat zdjęcia naszej wieży, nie znam również jej marki, ale jest podobna do tej.

2.Twarda książeczka

zabawki dla rocznego dziecka

W domu mamy wiele książeczek dla dzieci, kartonowych, tych plastikowych czy do kąpieli. Jednak książeczka, która przypadła najbardziej do gustu mojej córki to kartonowa książka moje pierwsze 100 słów. Największą frajdę sprawie córce przekręcanie kartek w książeczce, która jak na tego typu książkę ma tych kartek sporo.

3. Kartonowa wieża

zabawki dla rocznego dziecka

Córka sama sięga po kartonowe pudełka, i potrafi zbudować z nich wierzę składającą się z 6 elementów. Pudełka są wykonane z solidnego kartonu, więc mimo, że to papier wcale się nie niszczy. Dodatkowo jest lekka, przez co dziecku łatwo jest nakładać jedno pudełko na drugie. Nie ma też również obawy, że dziecko uderzy się pudełkiem tak jak w przypadku wieży składających się z elementów drewnianych.

4.Głodny stworek

głodny stworek

Głodny stworek to zabawka, którą znalazłam ostatnio w Internecie. Zadaniem dziecka jest  trafienie krążkiem w specjalny otwór. Po każdym trafieniu dziecko nagrodzone jest melodią. Niby niepozorna zabawka, a sprawia dziecku wiele radości, kiedy uda mu się trafić krążkiem w odpowiednie miejsce.

5.Okrągłe kubeczki do ustawiania

zabawki dla rocznego dziecka

Z okrągłych kubeczków można ułożyć nie tylko wierzę, ale również kule. Oprócz tego, że dziecko bawiąc się tą zabawką uczy się precyzji. Może gonić za kulkami, które sam stworzy. Do zestawu dołączona jest również grzechotka w kształcie kuleczki, którą można chować do kul i bawić się w szukanie. Ta zabawka to wiele możliwości zabawy w bardzo niskiej cenie.

6. Puzzle CzuCzu 12 miesięcy +

puzzle CzuCzu 12+

Puzzle CzuCzu podobnie jak wieża wykonana jest z solidnego kartonu. To dwuelementowe puzzle idealne dla rocznego dziecka. Kółeczka to buźki zwierzątek, które trzeba dopasować do reszty ciała zwierzątka. Córka nie potrafi jeszcze dopasować pasujących elementów, ale frajdę sprawia jej samo wkładanie kółeczek w obojętnie jakie ciałko. Zabawka również niedroga i potrafi zająć dziecko dłużej niż nie jedna droga zabawka.

5 thoughts on “Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka – propozycje”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *